Ердоган порадив Фінляндії і Швеції не їздити в Анкару: він проти їхнього вступу в НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у понеділок, що делегаціям Швеції та Фінляндії не слід приїжджати до Анкари, щоб переконати її схвалити їхню заявку на членство в НАТО, бо Туреччина їх не підтримає.

Про це Ердоган сказав на пресконфренції

Ердоган заявив, що Туреччина не схвалить їхні заявки на вступ до НАТО, назвавши Швецію “розсадником” терористичних організацій та додавши, що в їхньому парламенті є терористи.

Минулого тижня у п’ятницю Ердоган відкрито виступив проти приєднання до Альянсу двох країн, які вже офіційно оголосили про намір подати заявки на вступ до НАТО.

НАТО є організацією, у якій для прийняття нових членів необхідна згода всіх держав альянсу.

Раніше міністр оборони Швеції заявив, що Швеція почне дипломатичні переговори з Туреччиною, аби спробувати подолати заперечення Анкари щодо її плану вступити в НАТО.

“Ми надішлемо групу дипломатів для обговорення та діалогу з Туреччиною, щоб ми могли побачити, як це можна вирішити і про що насправді мова”, – сказав він.

Команда шведських дипломатів відправиться до Туреччини для переговорів щодо заперечень Анкари щодо вступу Швеції в НАТО.

Про це заявив міністр оборони Швеції Петер Гултквіст

У розмові з журналістами перед офіційним голосуванням парламенту Швеції за подачу заявки на членство, Гултквіст сказав, що дипломати проведуть “обговорення та діалог”, щоб побачити, “про що насправді йдеться”.

Розширення НАТО вимагає схвалення всіх 30 членів альянсу та їхніх парламентів.

Міністр сказав, що депутати проведуть у понеділок парламентські дебати щодо вступу в НАТО, що розглядається як формальність, оскільки більшість підтримує цей крок. Уряд планує офіційно подати заявку пізніше цього дня.

Туреччина заявила, що хоче, аби обидві країни припинили підтримку на своїй території курдів, яких Анкара вважає терористами, та скасували заборони на продаж деяких видів зброї Туреччині.

Раніше генсек НАТО заявив, що зауваження Туреччини, яка обіцяла заблокувати вступ цих двох держав до Альянсу, будуть вирішені.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, який очолюватиме неформальну зустріч міністрів закордонних справ у Берліні через хворобу генерального секретаря Єнса Столтенберга, оптимістичний стосовно перспектив вступу Фінляндії та Швеції до Альянсу.

Про це, як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, він заявив журналістам перед початком засідання.

“Я впевнений, що партнери сприймуть конструктивно рішення Фінляндії та Швеції, якщо таке буде”, – заявив Джоане.

Заступник 3генсека переконаний, що зауваження Туреччини, яка обіцяла заблокувати вступ цих двох держав до Альянсу, будуть владнані.

“Туреччина є важливим союзником, тому занепокоєння, які вона висловила, будуть обговорені між нами як між друзями та союзниками. І я впевнений, що якщо ці країни (Швеція та Фінляндія) вирішать – а це, як я розумію, відбудеться найближчими днями – повідомити про своє прагнення до членства в НАТО, то ми зможемо знайти умови для досягнення консенсусу”, – заявив він.

Джоане додав, що вже відбулися переговори членів НАТО з представниками Швеції та Фінляндії.

Нагадаємо Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у п’ятницю, що його країна, яка є членом НАТО, не може позитивно оцінити плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Альянсу.

“У нас немає позитивної думки з цього приводу. Скандинавські країни – це як гостьовий будинок для терористичних організацій”, – сказав Ердоган, вказуючи на те, що Туреччина може використати свій статус члена Альянсу, щоб накласти вето на прийом двох країн.

При цьому турецький президент мав на увазі членів Робітничої партії Курдистану, які знайшли притулок у скандинавських країнах.

Ердоган сказав, що колишні правителі Туреччини “зробили помилку”, давши зелене світло на членство Греції в НАТО в 1952 році.

“Ми, Туреччина, не хочемо зробити другу помилку в цьому питанні”, – сказав він.