Росія маніпулює зерновою угодою і хоче отримати власну вигоду. У РФ заявили, що зупиняють дію угоди через пошкодження кораблів Чорноморського флоту РФ. У цій атаці окупанти звинуватили Україну і Великобританію.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на цей шантаж і назвав російського диктатора Володимира Путіна “гопником”. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter і додав, що до такого шантажу РФ повернулася через те, що не вийшло добитися результату, використовуючи інші шантажі.

“Російська класика:”наша пісня гарна й нова – починаємо її знову”. Якщо ніхто не впав на коліна після заяв про “брудну бомбу”, бойових комарів і мінування дамби, повернемося до погрожувань голодом бідним країнам і розірвемо зернову угоду. Гопник — він і в Африці гопник”, – написав Подоляк.

Зазначимо: міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує, що атака проти російських кораблів у бухті окупованого Севастополя стала лише приводом для Москви вийти з “зернової угоди”, оскільки кроки для її зриву почалися задовго перед цим. 

Про це він пише у своєму Twitter.

Кулеба зауважив, що між умовним коридором, яким зерновози прямували до та з українських портів, і Севастополем – близько 220 кілометрів. 

“Росія планувала це (вихід з ініціативи – ред.) задовго до цього. Нинішня черга зерновозів накопичувалася у Чорному морі з вересня, коли Росія почала зумисно гальмувати роботу коридора і намагатися зірвати домовленість. РФ вирішила відновити “голодні ігри” вже давно, а тепер шукає виправдання для цього”, – зазначив Дмитро Кулеба. 

За його словами, зараз у морі очікують в черзі близько 2 млн тонн зерна на 176 суднах. 

Нагадаємо, 29 жовтня Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації “зернової угоди” нібито через “теракт” у Севастопольській бухті в суботу вранці. У Міноборони РФ заявили, що ціллю атаки у Севастопольській бухті стали кораблі Чорноморського флоту, які нібито були задіяні у забезпеченні безпеки зернового коридору.

В ООН прокоментували, що “підтримують контакти” з російською владою після повідомлень про вихід з ініціативи.