Давид Арахамія в ефірі програми “Право на владу” на 24 каналі заявив, що завдяки економічному паспорту, після повноліття українці зможуть отримати від 10 до 20 тисяч доларів. Варто зазначити, що гроші можна буде використати лише на конкретні сфери.
Нардеп від “Слуги народу” розповів в ефірі програми про деталі економічного паспорта та нагадав, що гроші отримають ті, що народяться після схвалення закону.
Дітям відкриють персональні рахунки і держава на них нараховуватиме кошти. Ми прив’язувались до мінімальних заробітних плат, щоб врахувати інфляцію. Ці гроші держава може використовувати, як облігації внутрішньої позики, поки вони накопичуються, щоб мати дохідність, – розповів Арахамія.
Орієнтовно кожна дитина після досягнення повноліття отримає 10 – 12 тисяч доларів. А якщо ситуація буде сприятлива, то – 15 – 20 тисяч доларів. Витрачати гроші можна буде також після 18 років.
Кошти можна буде витрати на оплату навчання, придбання житла чи перевести на персональний пенсійний рахунок.
“У нас є ідея створити Державний банк землі, який потім через Prozorro здаватиметься в оренду і всі надходження також йтимуть на накопичувальні рахунки дітей”, – додав політик.
Напередодні у середу, 1 грудня голова податкового комітету Данило Гетманцев заявив,що діти, які матимуть економічний паспорт, зможуть отримувати кошти на спецрахунки від рентних платежів. Очікується, що на момент повноліття на рахунках буде по 10 тисяч доларів.
«Я не виключаю, що ми надаватимемо таку можливість дітям, народженим з 2019 року», – сказав Гетманцев.
За його словами, програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які поповнюватимуться щомісяця. Після досягнення повноліття ці кошти можна буде використати.
«У нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не лише від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між дітьми, які народилися та мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума менша за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави», – додав Гетманцев.
«Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття у дитини має бути близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, у гривні з урахуванням інфляції», – сказав нардеп.
До слова, політолог Володимир Фесенко прокоментував ініціативу президента Володимира Зеленського та зазначив, що влада бореться не просто проти конкретного олігарха, обмежуючи надприбутки, а за фінансовий ресурс, який буде спрямований для майбутнього покоління.
На думку експерта, головною запорукою успіху ідеї є чітке визначення адміністративного алгоритму її втілення.
“Ідея правильна, але зараз треба продумати, як реалізувати й проаналізувати, яка частка ренти за природні ресурси може на цю програму піти. Скільки в грошовому еквіваленті можна буде акумулювати коштів, які можуть працювати на молодих людей: освіта, стартовий капітал, перше житло”, — наголосив Володимир Фесенко.
Також він підкреслив, що ця програма формує логічність дій влади, яка пояснює мету збільшення оподаткування використання природних ресурсів України.
У Телеграм-каналі Таємниці депутата пишуть про те, що після закону 5600 Зеленський внесе законопроект щодо економічного паспорта українця. Усі олігархи платитимуть за використання надр, а гроші збережуть на персональних рахунках дітей. Після досягнення повноліття вони матимуть змогу використати їх на освіту в Україні.