Скасування постанов Кабінету міністрів України про підвищення ціни газу для населення на 23,5% з 1 грудня 2018 р може привести до його ще більшого подорожчання.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на виїзному засіданні Ради регіонального розвитку в Вінниці.

Він прокоментував рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом екс-прем'єра Юлії Тимошенко про визнання незаконною постанову уряду, якою в жовтні 2018 р визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення.

"Та постанова вже з 2018 року діє. Постанову, яка в першій інстанції була зупинена рішенням суду, яка не набрала чинності – воноабуло не чинним. Суд зупинив непрацюючу постанову. Ми будемо подавати апеляцію і добиватися справедливості, тому що і та постанова була законною", – сказав В.Гройсман.Він в черговий раз заявив, що питання зниження ціни на газ для населення може бути вирішене тільки при узгодженні з кредиторами України – Світовим банком і Міжнародним валютним фондом.

"Тепер по-друге, хотів би сказати всім українцям. Як працює механізм ціни на газ? Ціна на газ сьогодні – близько 11 000 грн. / тис. куб. м. Уряду дано право обмежувати цю ціну, і ми її обмежили до 8550 грн ./тис. куб. м. І відміна постанови означає, що для людей цей газ може коштувати вже не 8,55 грн. / куб. м, а 11 грн. / куб. м. Тому перед тим, як почати сперечатися про постанови , треба визначити, до чого це може привести. Скасування постанов може привести до подорожчання газу для населення ", – заявив прем'єр.