Співробітники Служби безпеки України затримали на хабарі лікарів Суворівської міжрайонної філії Одеського обласного центру медико-соціальної експертизи. Операція відбулася в будівлі поліклініки на вулиці Отамана Чепіги.

За словами співробітників спецслужби, медпрацівники систематично вимагали хабарі в інвалідів за такою схемою: хворі, які отримали інвалідність, при поданні документів про свої недуги до центру медико-соціальної експертизи отримували несподівану відповідь – папери складені "неправильно" і шансів отримати відповідні пільги і пенсію у них немає.

Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від державиІнваліди знову зверталися до лікарів, які оформляли їм документи і натякали, що за певну суму співробітникам медико-санітарної експертизи їм швидко все оформлять. Лікарі давали інвалідам контакт "потрібної людини", якою була медсестра – вона виступала посередником і брала гроші.

Суми хабарів коливалися від 400 до 600 доларів за довідку, залежно від ступеня інвалідності. За даними СБУ, вимаганням займалися й інші філії центру, а також низка співробітників міських медустанов.

Лікарів "дякували" відкатами за кожного інваліда, який дав хабар, а дві третини отриманих грошей ділилися між членами комісій, ще одну третину заносили начальству. Зараз в кабінетах відбуваються обшуки. На робочих місцях трьох членів комісії вже знайдено 1500 доларів і п'ятнадцять тисяч гривень – це "виручка" всього за один день роботи.