Трьом керівникам організації “Український вибір”, яку пов’язують з нардепом Віктором Медведчуком, повідомили про підозру в організації та проведенні незаконного “референдуму” у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє Прокуратура Криму та Севастополя.

За висновком досудового розслідування представники руху “Український вибір – Право народу”, який до 2016 року мав назву “Український вибір”, сприяли окупації Кримського півострову.

Зокрема, 2 підозрюваних, очолюючи ініціативні групи вказаного громадського руху, входили до складу незаконного збройного формування “Самооборона Севастополя”.

Один з підозрюваних очолював територіальний підрозділ цього формування, інший керував окремим підрозділом “самооборони” – “Слов’янським щитом”.

Фігурантам справи закидають

  • виконання протиправних наказів “ватажків” незаконних формувань;
  • активну участь в організації та проведенні незаконного “референдуму” на території Криму, зокрема як спостерігачів на “дільницях” у складі незаконних виборчих комісій;
  • забезпечення охорони дільниць й безперешкодне проведення “референдуму” у Севастополі.

Крім того, ще один із керівників відокремленого підрозділу громадського руху “Український вибір”, що також діяв у м. Севастополь, за даними правоохоронців, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Російською Федерацією та проведення незаконного “референдуму”. Під час публічних виступів на мітингах підозрюваний висловлював заклики до зміни меж території та державного кордону України, а також розширення території РФ за рахунок тимчасово окупованих територій України. Це підтверджується висновком судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз.

Також фігуранти справи були нагороджені медалями “За повернення Криму”.

За даними “РБК-Україна”, які вони отримали від джерела у прокуратурі мова йде про Олександра Синявського, Івана Комелова та Олександра Слюсаренка.

Нагадаємо, громадська організація “Український вибір” – це проросійська платформа, яка транслює позицію Віктора Медведчука та його соратників. СБУ та представники Офісу генпрокурора 25 березня прийшли до офісу громадської організації “Український вибір” з обшуком. У спецслужбі пояснили свій візит тим, що представники руху можуть бути причетні до окупації Криму.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.