Тимчасово виконуюча обов’язки директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова сказала, що поведінка нардепів під час допиту Порошенка у ДБР виглядала як вплив на слідчі дії.

Відповідне відеозвернення опубліковане на сторінці ДБР у Facebook.

«Щодо недопуску народних депутатів – є рішення Конституційного Суду України від 10 квітня 2003 року, в якому чітко зазначені норми допуску в приміщення будівель з урахуванням режиму допуску (…) Якщо ви вважаєте за необхідне зустрітися зі мною – давайте зустрінемось! Але я дуже прошу – не робіть це паралельно із допитом громадянина Порошенка. Тому що це виглядає як вплив на слідчі дії. До того ж він 27 разів не з’являвся на допити», — сказала Венедіктова.

За її словами, слідчі підрозділу у «справах Майдану» намагались зареєструвати звернення родин Небесної Сотні.

«Зверталися безпосередньо до Петра Олексійовича Порошенка, але отримували відповідь, що він це зробить у спосіб, який забажає. На всі звернення громадян, які надходять до ДБР поштою, через скриньку, через канцелярію, через слідчих, ми відповідаємо у чітко встановлений Законом строк. Тому тут не треба маніпулювати – ми відповідаємо на звернення абсолютно всіх громадян», — каже т.в.о. директора ДБР.

Венедіктова додала, що до діалогу з родинами Небесної Сотні вони «завжди відкриті».

«Я це демонструвала й особистими зустрічами, і тим, що наші слідчі підрозділу у «справах Майдану» були делеговані 22 січня на зустріч та брифінг. Вони були готові відповідати на всі питання, які їм ставилися. Тому мені здається, що в даному випадку ми показали готовність до діалогу і орієнтування на результат», — заявила Венедіктова.

Також вона наголосила, що не буде спілкуватись телефоном з п’ятим президентом України Петром Порошенком:

«Крім того, я хочу повідомити Петра Олексійовича. Я не буду спілкуватися телефоном. І не знаходьте будь-який інший привід, як то звернення громадян. Я не є керівником органа досудового розслідування, тому, будь-ласка, стосовно всіх кримінальних проваджень по яких Ви проходите свідком, спілкуйтесь із слідчими», — резюмувала очільниця відомства.

Нагадаємо, Петро Порошенко прийшов на допит до Державного бюро розслідувань разом з адвокатами. Також у цей час хотіли зайти в ДБР і депутати фракції “Європейської солідарності”, але охорона пропустила лише Порошенка і його захисників.

Державне бюро розслідувань розцінює як втручання у роботу бюро спроби народних депутатів України увійти у приміщення правоохоронного органу.

Порошенко після допиту у ДБР заявив, що у відомстві спеціально призначають йому допити під час запланованих міжнародних візитів.