За інформацією ЗМІ, для зміцнення своїх позицій у владі Дмитро Разумков вирішив налагодити стосунки з Арсеном Аваковим. Пишуть, що спікер уклав “політичний союз” з главою МВС.

Такі дії очільника Верховної Ради викликали стурбованість в ОП, адже у Банкової непрості взаємини з міністром. Про це повідомляє видання НВ, посилаючись на джерела, близькі до Дмитра Разумкова.

Проте, соратники спікера не вважають налагоджені відносини з Арсеном Аваковим “союзом проти Офісу Президента”.

Окрім цього, глава Ради налагодив контакти з лідерами парламентських фракцій “Європейської Солідарності”, “Батьківщини” й ОПЗЖ.

У матеріалі також розповідається, що відносини президента Володимира Зеленського та спікера Дмитра Разумкова зруйнувалися восени 2020 року.

Тоді, за даними НВ, на Банковій вирішили збирати голоси за звільнення чинного очільника Верховної Ради з посади, але цей план провалився й остаточно зіпсував взаємини між політиками.

Додамо, що тривалий час ЗМІ пишуть, що Дмитро Разумков готується йти на президентські вибори у 2024 році. Зі свого боку Володимир Зеленський каже, що “поки рано говорити” про другий термін. Однак у “Слузі народу” його просять балотуватися знову.

До слова, опитування соціологічної групи “Рейтинг” від 16 – 18 травня 2021 року, свідчить, що Володимир Зеленський має найвищий рейтинг серед політиків.

Зазначається, що якби найближчим часом в Україні відбулися вибори президента, то понад 30% виборців віддали б свої голоси за чинного главу нашої держави.

Відзначимо, що розширення повноважень міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, яке затвердив Кабмін, не несе значних змін для державної політики. Але це непослідовний крок з боку влади після критики президента Володимира Зеленського. Таку думку Gazeta.ua висловив антикорупційний експерт Олександр Лємєнов.

“Не бачу політичних підстав. Це не послідовно. Спочатку критикують Авакова, прибирають його репрезентацію в уряді, але збільшують його впливи. Наступні кроки неможливо спрогнозувати. Це хаос, послідовності немає. Вони можуть або далі розширювати повноваження Авакова, або почати зменшувати. На мою думку, треба зменшувати”, – каже Лємєнов.

До кінця незрозуміло, навіщо влада розширює сфери впливу Авакова, говорить експерт.

“У нових розширених повноваженнях Авакова немає значних, глобальних змін для держави. Але це може бути рішенням політичного впливу. Призначати, звільняти – це сильно залежить від політичних кон’юктур. Треба подивитися, які є механізми убезпечення від рішень політиків у такому форматі. До цього ставлюся негативно”, – каже Лємєнов.