Міністерство оборони України перерахувало перші кошти (понад 28 млн грн) сім’ям військовослужбовців, загиблих в авіакатастрофі під Чугуєвом.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони в суботу, 17 жовтня.

Так, більше 28 млн грн було направлено Сухопутним військам ЗСУ для розподілу по військкоматах.

“На наступному тижні військові комісаріати перерахують ці кошти на рахунки одержувачів допомоги. Зараз рішення про виплату прийнято щодо 19 загиблих курсантів Харківського Національного університету Повітряних сил”, – сказано в повідомленні

Крім того, у відомстві підкреслили, що ще триває робота з проведення технічного розслідування катастрофи літака Ан-26Ш.

“Результати роботи останньої повинні бути представлені міністру оборони України до 25 листопада”, – повідомили в Міноборони.

Так, рішення про інших виплатах буде прийнято після остаточного офіційного встановлення всіх обставин і причин авіакатастрофи.

Нагадаємо, 25 вересня сталася авіакатастрофа в Харківській області. При заході на посадку розбився і загорівся військовий літак АН-26, який здійснював навчальний політ з курсантами Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба.

На борту були члени екіпажу, курсанти та офіцери, всього 27 осіб. В результаті катастрофи загинули 26 осіб, один з тих, хто перебував на борту, врятувався і знаходиться в лікарні. Одного курсанта в останній момент не допустили до польоту.

У зв’язку з трагедією в Україні 26 вересня оголошено Днем жалоби.

Варто відзначити, що розшифровка чорних ящиків під Харковом Ан-26 показала, що у літака відмовив один з блоків системи управління двигуном. Про це повідомляє віце-прем’єр України Олег Уруський.

«Встановлено технічна причина позаштатної роботи лівого двигуна і спрацьовування датчика падіння тиску по« ІКМ »(вимірювач крутного моменту). Це сталося в результаті відмови в роботі одного з блоків системи управління двигуна», – йдеться в повідомленні.

Він додав, що розслідування причин аварії Ан-26 виявило «наявність грубих порушень, як під час виконання польотних завдань, так і в організації польотів в цілому».