Архієпископ Климент повідомив, що справу проти нього не закрито, а небезпека переслідування зберігається

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) Климент, якого напередодні в окупованому Севастополі затримали російські силовики, заявив, що небезпека його переслідування російськими поліцейськими в анексованому Криму зберігається, а справу проти нього не закрито.

Про це розповіла РАДІО СВОБОДА “Крим.Реалії“.

Як пояснив архієписком,  його затримали, щоб зірвати заплановану поїздку до незаконно утримуваного в Росії українського громадянина Павла Гриба, а також дискредитувати як архієпископа ПЦУ, висунувши відповідні звинувачення.

«Їхня мета – зганьбити моє ім’я. Мовляв подивіться, хто їздить до українців в в’язниці: злодій, який краде сам у себе, і церковник, який ходить по вулицях і матюкається на людей. На даний час адміністративна справа, яка висить наді мною, не закрита. Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний безхатченко. Ми всі сміялися, коли він вийшов з відділення поліції і почав матюкатися», – розповів  архієпископ Климент.

Священик наголосив, що не виключає подальших дій російських силовиків.

«Небезпека мого переслідування зберігається. Я не в силах передбачити, що вони придумають надалі, щоб знищити мене як архієрея Кримської єпархії в Криму. Якщо ми подивимося на справи українських політв’язнів, то побачимо, що в багатьох цих справах спочатку з’являвся адміністративний протокол. По окремих справах, наприклад, у Андрія Захтея або Євгена Панова, навіть аналогічний тому, який повинні були оформити на мене – нецензурна лексика в публічному місці», – зазначив архієпископ Климент.

Нагадаємо, станом на 20.00 3 березня затриманого російськими силовиками в Криму архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) Климента відпустили.  Виявилося, що Климента затримали за нібито крадіжку церковного майна і висунули йому звинувачення, а тепер архієпископа хочуть звинуватити у дрібному хуліганстві “за нецензурні вирази” і виписати протокол.