Українці певний період були розчаровані у діях влади. Все змінили рішення про санкції проти телеканалів Віктора Медведчука та самого проросійського політика. Тепер важливо зробити так, аби нардеп не ходив у Верховну Раду.

Таку думку висловив директор Соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович. Він також зауважив, що довіру українців до влади збільшила боротьба з олігархами, гучні заяви та активізація “Великого будівництва”.

“Українець це помічає та реагує. Якщо Медведчук буде ходити в парламент далі, звісно, українець розчарується і в рішенні про санкції, і в президентові Володимирові Зеленському”, – запевнив Антипович.

За його словами, ситуація з рейтингом буде стабільною, однак, якщо Медведчук буде під домашнім арештом і надалі, а слідство працюватиме.

Це певні дії, які тривають, а отже – влада працює”, – пояснив соціолог.

Він також додав, що є сфери, у яких люди не бачать дієвих кроків. Зокрема, це боротьба з корупцією та економічне зростання.

Один з найбільших запитів – боротьба з олігархами.

“Їх ніхто не любить. Українець готовий в олігарха забрати все. У цьому плані українець якщо не комуніст, то соціаліст точно”, – сказав Антипович.

Однак, на думку соціолога, влада повинна організувати певний порядок і правила, у якому працюватиме великий та надвеликий бізнес.

“Питання монополізації ринків, надзвичайно великих націнок, уникнення від податків. Ця тема тягне за собою боротьбу із корупцією та поповнення бюджету – а це очікувані покращення економічного становища держави”,– зауважив соціолог.

Антипович також наголосив, що громадяни сподіваються на покращення свого матеріального становища. Зокрема, зниження тарифів та цін.

Відзначимо, що якщо у Верховній раді України саботуватимуть закон про олігархів, то питання про їх статус винесуть на всеукраїнських референдум. Це є важливим питанням для українців.

Про це на прес-конференції на полях форуму “Україна 30” заявив президент Володимир Зеленський.

Зокрема, він заявив, що не хоче, щоб в Україні були олігархи, оскільки це велике “політичне забруднення іміджу” за кордоном. Зеленський також повторив, що за його каденцію в країні мають позбутися всіх олігархів.

Якщо я буду бачити вплив цих людей на парламент України з приводу неголосування, збивання, зміни або відстрочки цього законопроекту, то мені потрібна буде тоді підтримка. А якщо у мене не буде підтримки парламенту, залишається найголовніша підтримка – суспільство. І саме тоді я винесу питання про олігархів на референдум. Але я вважаю, що це не питання референдуму”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент говорив заявив, що має намір винести питання про статус олігархів на всеукраїнський референдум. Зеленський підкреслив, що це може бути єдине питання, яке буде обговорюватися за допомогою референдуму.

“Для тих, хто спробує розгойдати, переконати, переламати або домовитися з депутатами парламенту за цим Законом, у мене буде одне питання. Це питання про статус олігархів, яке буде винесено на всеукраїнський референдум. Це питання буде першим. А для когось, можливо, останнім”, – підкреслив президент.

Він також додав, що законопроект про олігархів демонструє ставлення України до олігархічної системи.

“Не можна володіти депутатами, міністрами, або будь-якими чиновниками. Цей законопроект демонструє наше ставлення до олігархічної системи. У нас є олігархи, вони впливають на політику, але цього більше не буде”, – заявив Зеленський.