Сьогодні в Ризі розпочинається дводенна зустріч міністрів закордонних справ НАТО, однією з головних тем якої стане російське військове нарощування поблизу України.

“У міністрів закордонних справ повний порядок денний, вони розглянуть широке коло різних питань, зокрема, ситуацію в Україні та навколо неї. Ми бачимо нарощування російської військової міці, ми бачимо важку збройну техніку, ми бачимо безпілотники і боєздатні війська, і ми закликаємо Росію бути прозорою. Тому що це неспровоковано, незрозуміло. Тому Росія повинна бути прозорою, їм необхідно знизити напруженість і ескалацію”, — сказав Генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні зустрічі.

Також за його словами, міністри обговорять ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі з країнами Альянсу, а також питання, що стосуються ситуації в Афганістані.

1 грудня глави МЗС країн НАТО зустрінуться з колегами з України та Грузії, згідно з порядком денним, опублікованим на сайті Альянсу. Крім російської військової активності, сторони обговорять процес українських і грузинських реформ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який буде присутній на зустрічі, назвав запрошення України сигналом підтримки на тлі агресивних дій Росії.

“Це можливість обговорити поточну безпекову ситуацію та наші спільні дії. Це також можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році”, – сказав він на брифінгу.