Україна, ймовірно, готується почати або вже почала контрнаступ в Херсонській області, але інформація про можливе просування ЗСУ буде надходити із запізненням.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) уточнюють, що аналіз щодо ймовірного початку контрнаступу на Херсонщині може бути дещо неточним через обмежену кількість відкритих даних.

Аналітики попередили, що інформація з відкритих джерел про хід і темпи контрнаступу, ймовірно, буде обмеженою і буде надходити з затримкою, відстаючи від реальних подій.

За даними ISW, район між лінією фронту і Херсоном є сільським і в основному складається з невеликих населених пунктів, які з меншою ймовірністю повідомляють про пересування військ і битв, що дозволяє змінити контроль над місцевістю в цьому районі без доказів, які з’являються у звітах з відкритих джерел. Окупанти також не мають стимулу повідомляти про перемоги ЗСУ.

Після того як Антонівський міст перестане діяти, російські окупанти проявлять черговий “жест доброї волі” і вийдуть з Херсона. Таке припущення озвучив радник глави офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, як тільки ЗСУ почали застосовувати американські РСЗВ HIMARS і знищувати логістичні центри і склади з боєприпасами РФ, кількість обстрілів зменшилася в п’ять-шість разів.

“Це істотно змінює картину того, що відбувається на Сході та Півдні України. Якщо будуть збільшуватися можливості нашої далекобійної артилерії, включаючи РСЗВ, Росія швидше покине нашу територію”, – сказав Подоляк в інтерв’ю DW.

Подоляк нагадав, як окупанти зробили “жест доброї волі” та залишили острів Зміїний.

“Другий приклад, який може бути вже найближчим часом, це легендарний Антонівський міст Херсонської області. Щойно він перестане функціонувати, Росія зрозуміє, що потрібно продемонструвати “жест доброї волі” та залишити Херсон”, – додав радник глави ОП.

По факту, контрнаступ українських військ на півдні вже триває. Завдяки знищенню та вогневому контролю мостів у Херсонській області російські війська будуть відрізані.

Тоді в окупантів залишиться вибір – або варитися в цьому котлі, або заявити про черговий “акт доброї волі”.

Про це військовий експерт та офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін розповів в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“У нас цього ранку ще одна гарна новина була: біля Антонівського мосту з’явився міст-побратим – через річку Інгулець, по якому хтось завдав точкових ударів. Міст цей менший, скромніший і слабший – його ще простіше знищити”, – зауважив експерт.

Він пояснив, у чому важливість знищення та вогневого контролю мостів.

“Антонівський і міст через річку Інгулець, який пов’язує Нову Каховку з Херсоном, відрізають Херсон і фактично блокують будь-які війська, якими б вони не були – хоч тисяча, хоч десять тисяч людей. Вони будуть відрізані. Ці незрозумілі прильоти здійснюються для того, щоб це угруповання було відрізане”, – розповів Левін.

“А коли воно буде відрізане, у них є вибір – або варитися в цьому котлі, або заявити про черговий “акт доброї волі”, – додав він.

На думку ізраїльського офіцера, в такому разі окупантам треба буде домовлятися з українським командуванням та вийти.

“Звісно, хотілося б узяти полонених, бо це обмінний фонд. Але Україна звільняє свої землі: треба намагатися, аби були мінімальні руйнування і, звісно, у Херсоні наші громадяни… Між вибором – воювати за Херсон, де можуть загинути, зокрема, наші громадяни, або випустити всі війська, як “акт доброї волі”, – певна річ, краще зберегти своїх бійців та своїх громадян”, – вважає Левін.

Він також наголосив, що контрнаступ ЗСУ не розпочнеться раптово, як постійно про нього кажуть. Тому що він уже триває.

“Ми зараз розмовляємо і зараз триває контрнаступ”, – зауважив експерт і додав, що удари по мостах – це частина контрнаступу.