ВАКС закрив другу справу щодо брехні мера Одеси Труханова в декларації за 2017 рік на підставі рішення КСУ.

«Клопотання захисника Геннадія Труханова Олександра Лисака – задовольнити частково. Закрити на підставі пункту 4 частини 1 статті 284 КПК України кримінальне провадження за обвинуваченням Геннадія Труханова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 ККУ», – оголосив головуючий суддя.

Як КСУ виправдав брехню Труханова?

За версією слідства, мер Одеси не вказав у декларації майно та доходи, що належали його дружині. З нею Труханов перебував в офіційному шлюбі з 1985 по 1997 роки, має двох спільних дітей, одна з яких народилась у 2000 році, тобто після офіційного розірвання шлюбу.

Він також не задекларував квартиру, два паркомісця, дачу, нежитлову нерухомість, два автомобілі, частки в ряді суб’єктів господарювання, відсотки за вкладами в банках.

Загалом у декларацію 2015 року посадовець не вніс відомості на загальну суму 32,48 мільйона гривень, в декларацію 2016 року – на 18,81 мільйона гривень.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали у листопаді 2017 року. 11 березня 2019 року меру Одеси повідомили про підозру. Під час досудового розслідування детективи Національного бюро також встановили факти незаконного збагачення Одеського міського голови на суму понад 3 млн фунтів стерлінгів.

Але через рішення КСУ про неконституційність ст.366-1 КК, суд змушений був закрити цю справу. Як і закриє ще 15 інших. А ще 110 справ НАБУ на досудовому теж будуть закриті.

Раніше КСУ вже рятував Труханова своїм рішенням, коли у 2019 році визнав статтю про “незаконне збагачення” неконституційною.

P.S. До речі, вартість незадекларованого майна було встановлено на підставі експертиз, які робилися за рахунок бюджету. Може тепер стягнути все із суддів КСУ, які ухвалили нічим не вмотивоване і необґрунтоване рішення?

Варто відмітити, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не заперечував такому рішенню суду, оскільки КСУ визнав статтю, по якій велося розслідування, неконституційною

“Сторона обвинувачення була змушена погодитися з наявністю підстав для закриття провадження, враховуючи рішення КСУ, який скасував статтю про декларування недостовірної інформації”,– сказав прокурор САП Віталій Шкрум.

Крім закриття кримінального провадження, адвокат Труханова також просив покласти судові витрати, а це 35 тисяч гривень, на експертів. Однак суд це клопотання відхилив.

Зверніть увагу! 27 жовтня на закритому засіданні Конституційний Суд скасував кримінальну відповідальність чиновників за неправдиву інформацію в е-деклараціях.