Військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов зазначив, що на Бахмутському напрямку триває бій, який почався ще вночі.

“Наразі триває жорсткий бій на півночі від Бахмута, який почався ще вночі. ЗСУ потроху просуваються. Відбувається потужний артилерійський та мінометний обстріл позицій ЗСУ. Наша артилерія відповідає. Працює ворожа авіація. Окупанти тримають жорстку оборону Бахмута. Ми вибиваємо ворога, але вже маємо втрати. Більш детальна інформація буде згодом від Генштабу України”, – розповів Сазонов в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Підрозділи терористичної ПВК “Вагнера” поступово виходять з Бахмута. На їхні позиції направили російських десантників, які йдуть на смерть.

Про це 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, російські десантники – дивне породження радянської, а тепер і російської військової школи.

Як і колись, так і зараз вони є так званою “паличкою-виручалочкою” для російських окупантів. Десантників кидають на найважчі напрямки, де їх успішно утилізують. Зараз окупанти хочуть утримати Бахмут за всяку ціну.

Тільки є якесь хоч трішки складніше завдання – вони одразу використовують десантників. За американськими оцінками Росія втратила близько 100 тисяч загиблих та поранених на Бахмутському напрямку. І навіть до кінця не взяла місто. І можуть швидко його втратити. Це був би фейл. Тому й кидають сюди усі ресурси. Така у них школа,
– розповів Череватий.

Командування ЗСУ прекрасно знає потенціал бригад, яких зараз перекидають на Бахмутський напрямок. Часто там вже є “другий-третій склад”. Адже кадрові військові були знищені ще в боях на Київщині, а потім на Харківщині та Херсонщині.

Морально-психологічний стан в тамтешніх десантників не надто добрий. Вони прекрасно бачили, що сталося із ПВК “Вагнера” після боїв у Бахмуті.

Моральний стан в них не дуже сильний. Пошарпаний та розбитий “Вагнер” тікає з опущеним хвостом, а десантники заходять на їхнє місце. Вони усвідомлюють, що з ними сталося і які там були втрати. Також тамтешні підрозділи мають страх перед контрнаступом ЗСУ,
– наголосив Череватий.

Союзники вважають, що українці досягнуть успіху в контрнаступі.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю CNN позитивно оцінив перспективи майбутнього контрнаступу України. Він повідомив: США вважають, що він призведе до звільнення “стратегічно значущої території”.

“Наскільки саме і в яких місцях — це залежатиме від подій на місцях, коли українці почнуть цей контрнаступ… Але ми віримо, що українці досягнуть успіху в цьому контрнаступі”, — заявив Салліван.

У відповідь на питання, чи прискорить контрнаступ мирний процес, він зазначив, що події на полі бою матимуть “великий вплив” на будь-які майбутні переговори.

“Сам президент Зеленський сказав, що ця війна зрештою закінчиться дипломатичним шляхом”, — нагадав радник Байдена.

Читайте також: Головне в контрнаступі ЗСУ те, щоб його відчула Росія, — Зеленський

Раніше генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж заявив, що Сили оборони України напередодні наступу проводять ефективні точкові операції зі знищення основних складів, центрів ухвалення рішень, боєприпасів, вогневих засобів противника. Він також наголосив, що Збройні сили України вдаються до нестандартних методів та обхідних маневрів, змушуючи ворога, зокрема, накопичувати засоби, по яких потім завдають ударів.