Війська Росії перекинули на ділянку поблизу Сватового і Кремінної в Луганській області нові резерви мобілізованих росіян. Здебільшого це не підготовлені окупанти, які часто гинуть.
Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Попри велику кількість особового складу загарбників, ЗСУ просуваються вперед. За його словами, ситуація на цьому напрямку — дуже складна та напружена.
«Достатньо величезна кількість цих горе-вояк. Чому так говорю? Вони все одно смертельно небезпечні, тому що їх величезна кількість. Але якоїсь військової науки вони не знають, не володіють, не навчені, але їх дуже багато», — розповів Гайдай.
Під час візиту на передову Гайдай спілкувався з українськими солдатами, які розповіли, що окупанти не змінюють тактики. Вони кілька годин ведуть потужний обстріл, потім направляють взвод солдат, вони всі гинуть і ситуація повторюється.
“Тобто наступні хвилі просто йдуть по своїм власним бійцям, трупами яких завалені всі лісопосадки», — зазначив глава ОВА.
Гайдав додав, що окупанти не хвилюються за своїх поранених чи вбитих військових.
«Не всіх кидають, але й забирають не всіх. Бо це небезпечно — йде наступ ЗСУ, йдуть обстріли, бойові дії, тому багатьох просто кидають», — повідомив посадовець.
Він також додав, що через дії російських окупантів жителі Луганщини опинилися у вкрай складному становищі. Багато будинків зруйновані, на людей очікує надскладна зима. Йдеться переважно про сільську місцевість. У таких місцях люди зможуть перезимувати, адже їх врятує пічне опалення.
“Якщо ж говорити про ту частину Луганщини, яка 4,5 місяці тримала всю навалу окупаційних військ, то там ситуація жахлива. Там немає нормального водопостачання, газопостачання, електрики,– наголосив глава Луганської ОВА.
ЯК ЛЮДИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗИМИ НА ЛУГАНЩИНІ
За його словами, у містах велика кількість багатоповерхівок зазнала руйнувань: деякі повністю знищені, деякі – частково. Туди немає можливості провести ані газ, ані електрику. Гайдай зазначив, що підготувати до зими великі міста взагалі не вдасться.
“Тому деякі люди просто їдуть вглиб Луганської області й навіть самовільно займають порожні будинки, навіть якщо вони в не дуже задовільному стані. Але це все одно краще, ніж взагалі бути у квартирі без світла, води та газу,
– сказав глава Луганської ОВА.
Він додав, що найкращий варіант для жителів Луганщини – евакуюватися в інші регіони.
“Зараз ми забираємо менше людей, не так, як протягом 5 місяців поспіль. Це пов’язано з тим, що у деяких селах залишилось дуже мало людей, – зазначив Гайдай.
Глава Луганської ОВА розповів, що кілька днів тому побував у селі Стельмахівка, яке було деокуповане на початку жовтня. Звідти вдалося евакуювати останніх 7 жителів.
КУДИ МОЖУТЬ ВИРУШИТИ ЛЮДИ, ЯКІ ЕВАКУЮЮТЬСЯ З ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Як зазначив Гайдай, людей, яких евакуюють з деокупованих територій, спершу привозять до Харкова. Далі якщо є якісь родичі чи друзі, які готові прийняти евакуйованих, влада допомагає дістатися до місця призначення.
“За допомогою “Укрзалізниці” ми постійно відправляємо людей туди, куди вони бажають. Якщо немає можливості зупинитися у когось, тоді вже відправляємо їх у ті області, які готові приймати наших евакуйованих людей,
– розповів глава Луганської ОВА.
За його словами, на жителів Луганщини чекають у низці областей, зокрема це:
- Хмельниччина,
- Закарпаття,
- Івано-Франківська область,
- Житомирська область.
Гайдай додав, що загалом жодна з областей України не відмовляє людям, яким довелося евакуюватися через війну.