Позаштатний радник голови Офісу Президента Олексій Арестович розповів, що 8 серпня рух відбувся на Херсонському напрямку.

Ми довго чекали цього дня, тисячі днів та ночей чекали. Що відбулося? Хоробрі російські десантники від Снігурівки пострибали на захід, бо там найкоротший напрямок на Миколаїв. Намагаються наступати в бік Нової Петрівки,– додав радник голови ОП.

За його словами, те російське угруповання не є дуже великим – 3 чи 4 БТГр.

Не скажу що там щось страшне відбувається. Пішли тактичні бої, – зазначив Арестович.

Також загарбники спробували просунутися від Любомирівки на Новогригорівку.

“Узгоджуючи, як їм здається, ці удари. Там також найкоротший шлях на Миколаїв”, – зауважив радник голови ОП.

Арестович підсумував, що росіяни воюють за принципом – де найкоротша дорога, нею і йдуть.

Швидше за все, ми до кінця року справді побачимо зміну на фронті, передусім на півдні – Херсон, Запорізька область. Такий прогноз зробив американський дипломат Курт Волкер.

Можливо – навколо Харкова. Але повернення всієї території України напевно забере більше часу.

Зима справді вплине на події на фронті, але найбільше вона впливатиме на російську армію. Росіяни далі від своєї землі, і їхнім військовим буде складніше отримувати постачання харчів, палива, зброї.

Словом, у росіян буде складна зима. Це створює для України можливості вже взимку, а також означає, що навесні російська армія буде виснажена.

Тому я би не сказав, що відвойоване станом на осінь – це межа. Так, взимку справді напевно буде пауза. Але ця пауза буде не на користь Росії.

Росія має змиритися з тим, що їй доведеться жити у власних кордонах. Доки Росія наполягає на своєму праві нападати на сусідів, ніхто не може бути задоволеним перемогою над нею. Бо це постійна загроза для світу.

Момент, коли можна буде сказати: “Україна перемогла”, повинні визначити самі українці. Але і я, і мої українські друзі вважають, що для цього Україна має повернути всю свою територію-заявив дипломат.

Відповідаючи на запитання, чи Україна перемагає у війні, Курт зазначив, що, на його думку, так.

Посудіть самі: Путін мав на меті знищити Україну як державу. Знищити народ, культуру, ідентичність – і він абсолютно провалив цей намір. Україна лишається незалежною, демократичною, європейською країною. А отже – вона перемагає.

Перше питання – чи витримала Україна? Так, бо ви вже витримали.

Друге питання – чи здатні ви виштовхати Росію зі своєї землі? Тут ми ще не маємо відповіді.

США та інші країни підтримують вас, надають зброю та допомогу, щоб ви могли це зробити, але ми не знаємо, як саме це станеться-переконаний Волкер.

Дипломат підкреслює, що його країна має бути готова це робити. Сполученим Штатам самим це потрібно, інакше ми опинимося перед новою реальністю, де є непокарана та агресивна імперіалістична Росія.

Але президент Байден наразі обрав інший підхід. Він каже про намір “робити все, що потрібно, і так довго, як потрібно, щоби Україна не програла”. А це трохи інша річ, ніж “щоб Україна перемогла”.

Білий дім пояснює, що не хочуть створити враження, що США увійшли у прямий конфлікт з Росією.

Для цього вони встановлюють певні межі допомоги США, які дозволяли би сказати: бачите, ми не воюємо з Росією, це суто російсько-українська війна. А ми хоч і допомагаємо, але робимо далеко не все, що могли би.

Але це – хибний підхід. Путін все одно вважає нас учасником конфлікту, а ми підважуємо свою власну мету.

При цьому обмеження у військовій допомозі, які накладають США, позбавлені сенсу. Наприклад, ми даємо Україні артилерійські набої дальністю 80 км, але відмовляємо у тих, що мають дальність 300 км. Але чому? Вони кажуть, що ми не хочемо обстрілів російської території. Але ж на лінії фронту поблизу Харкова відстань до військ, розташованих на території РФ – менша за 80 км. Тобто Україна могла би обстрілювати їх тією зброєю, яку надають США. І водночас Україні потрібна можливість стріляти на 300 км, бо є російські сили, розташовані на території України на такій відстані.

Путінська імперіалістська ідеологія – рівно така, як нацизм, що довів світ до Другої світової. І ризик довести до третьої світової є саме у разі, якщо не будемо протистояти Путіну,-підсумував дипломат.