Група кораблів Північноатлантичного альянсу через кілька днів увійде в Чорне море для проведення спільних навчань з українськими військовими. Це стане складовою нарощування присутності сил НАТО в регіоні.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час прес-конференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони країн НАТО зауважив, що таке рішення підтримали міністри оборон країн-членів НАТО.

Ми зараз дивимося на те, яким чином ми можемо збільшити нашу присутність у Чорному морі. За кілька днів кораблі НАТО увійдуть в Чорне море для участі в навчаннях. Тож ми суттєво підвищили нашу присутність. Це важливо, щоб підтримати Україну і регіональну безпеку,– наголосив Столтенберг.

Під час зустрічі з міністром оборони України Степаном Полтораком члени НАТО обговорили складну ситуацію, яка склалася в Україні. Особливу увагу вони приділили конфлікту в Азовському морі.

"Союзники висловили потужну підтримку українському суверенітету та територіальній цілісності та закликали Росію негайно звільнити українських моряків та кораблі, які були захоплені у листопаді. Союзники закликали Україну рухатися далі шляхом реформ, включаючи імплементацію рекомендацій Венеціанської комісії до закону про освіту", – підкреслив він.

В Альянсі відзначили, що агресія Росії проти України є неприйнятною, як і незаконна анексія Криму. Кремль також намагається дестабілізувати Україну через присутність військ РФ на Донбасі, та незаконне захоплення українських кораблів і екіпажів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Додамо, що за його словами, Північноатлантичний альянс буде прагнути допомагати Україні рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції, адже Київ – важливий партнер для НАТО.

7 лютого Верховна Рада остаточно закріпила у Конституції курс України в ЄС і НАТО. Для цього була потрібна конституційна більшість голосів, "за" проголосували 334 депутати.

"Україна – це високо цінований партнер НАТО. Ми надаємо допомогу Україні у різних сферах. Ми робимо це для того, щоб допомогти Україні рухатися в напрямку євроатлантичної інтеграції, модернізувати її Збройні сили, здійснювати реформи, зокрема боротися з корупцією", – пояснив Столтенберг.

Також, він закликав країни-члени Альянсу надавати допомогу Україні на двосторонньому рівні.