Міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук поділилася з 24 каналом важливою інформацією.

Швидше за все, на нас чекає новий жест доброї волі. За її словами, на тимчасово окупованих територіях України останнім часом дуже неспокійно. Росіяни панікують і готуються навтьоки.

Верещук звертає увагу, що окупанти відчувають, що Збройні Сили України вже зовсім близько.

Ірина Верещук підтвердила, що з поля бою в тимчасово окуповані території звозять велику кількість російських військових, які мають надію бути врятованими.

Втім, українські лікарі та медики відмовляються співпрацювати з окупантами.

Це дуже правильний шлях і дуже правильні кроки,– повідомила вона.

На її думку, це провокує росіян завозити з Росії так званих “гастролерів”.

“До речі, ці “гастролери” раніше більш охоче їхали, а зараз навіть за гроші не їдуть, бо це і безпекові ризики, і юридичні”, – додала міністерка з питань реінтеграції окупованих територій.

Ірина Верещук зауважила, що українська влада неодноразово попереджала, що відповідальність за незаконний перетин кордону з Україною та функціонування на її тимчасово окупованих територіях будуть нести абсолютно всі.

Міністерка з питань реінтеграції окупованих територій додала, що самопроголошені чиновники в паніці та шукають безпечні шляхи для втечі.

Окупаційна влада уже роздає директиви й вказівки, як це робити, вивозить своє майно, особливо на Запоріжжі: Василівка, Бердянськ, Мангуш,– повідомила вона.

За її словами, чиновники готуються “екстрено евакуюватися”. Колаборанти теж не сидять склавши руки – намагаються спрогнозувати подальший план дій.

“Усі чекають на армію!” – переконана вона.

Саме таке налаштування є дійсно правильним. ЗСУ вже близько!

Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль згодна з висновками американських аналітиків. Вона наголошує, що наша армія вкотре продемонструвала всьому світу свій професіоналізм на полі бою. На відміну від російської.

“Крім тактичних і стратегічних помилок військове командування РФ робить також багато операційних. Звідси – величезні втрати агресора і, по факту, програш у тих чи інших боях”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розмірковує так:

“На сьогоднішній день дійсно видно, що з “великим наступом”, який Росія анонсувала, у неї не особливо виходить. Немає в неї жодних серйозних успіхів. При цьому слід бути об’єктивними – ті ж оборонні бої на Донбасі (Бахмут, Авдіївка) даються і нам високою ціною”.

Говорячи про ймовірність українського контрнаступу, Віталій Бала нагадує, що військові експерти визнали: складається ситуація, коли ми змогли виграти час, стримуючи супротивника. І відповідним чином підготуватись. Акумулювати резерви, отримати військову техніку від наших західних партнерів, навчитися керувати нею.

“Ми маємо фактично армію, яка використовує натовське озброєння і сама воює сучасно, як армії країн Альянсу. Все це дає нам ту саму перевагу, завдяки якій можна не лише наступати, а й перемагати. Коли та як це буде – побачимо.

Але зрозуміло, що без контрнаступу ЗСУ розраховувати на Перемогу, яку ми всі так прагнемо, не доводиться, – пояснює експерт. – Щодо загальних висновків на 390-й день масштабної війни, то я згоден із керівником Головного управління розвідки Міноборони України Кирилом Будановим – рахунок зараз, якщо використати футбольну термінологію, 1:1. Але матч ще не завершено. І тепер ініціатива, по ідеї, має перейти до України. Рахунок точно буде на нашу користь, сподіваємося вже цієї весни”.