Журналіст і письменник Дмитро Гордон вважає, що чинний президент Петро Порошенко зацікавлений в дострокових парламентських виборах.

Про це він розповів в ефірі телеканалу НАШ.Максі-ТВ у програмі "Час з Мартиросяном".

"Порошенко зацікавлений в дострокових парламентських виборах. Тому що чим швидше пройдуть вибори, тим більше на остаточній хвилі свого президентства він візьме голосів. Чим далі будуть вибори, тим більша ймовірність кримінальних розслідувань, переслідувань, поява небажаної інформації, втеча соратників", – сказав він .

Також він розповів, як би він реформував український парламент.

Коли у парламенту такий рівень підтримки – треба переобирати його. Я б у парламенті залишив не більше 100 чоловік. Тому що у США парламентарії становлять 600 чоловік, але там же 300 млн осіб населення. Але чому в Україні має бути 450? Друге – я б обирав депутатів на 2 роки, як у Конгресі США, щоб вони не засиджувалися…", – сказав Гордон.

Крім того, він вважає, що треба відмовитися від мажоритарної виборчої системи.

"Я б прибрав мажоритарку повністю, я б відкрив списки, я б виконував прохідний бар'єр до 10%. Нехай потрапляють справжні партії, які мають ідеологію… Звичайно зняти недоторканність, звичайно закон про імпічмент прийняти. У нас не повинно бути недоторканних фігур, проштрафився – вибач, або у відставку, або у в'язниці", – зазначив він.

Дмитро Гордон у ході інтерв'ю зізнався, що їздив до Мінська на підписання "Мінських угод".

"Я свідок цього, я знаходився у сусідній кімнаті з підписанням угод. Коли-небудь я опишу це в мемуарах", – сказав Гордон.

Після чого, на прохання ведучого програми Тиграна Мартиросяна, Гордон розповів декілька цікавих деталей поїздки.

"Ми їздили до Мінська разом з нашою делегацією. І мій друг, колишній міністр оборони України, а в той час посол України в Білорусі, пан Єжель каже мені "пішли"… Ми пройшли раз пост, два пост і прийшли в кімнату, яка була поруч з тією, у якій велися великі переговори. У цій кімнаті, крім мене і Єжеля, перебували міністр закордонних справ РФ Лавров, міністр закордонних справ Білорусі Макей, помічник президента РФ Ушаков, заступник міністра закордонних справ Росії Карасін і Олеся Бацман. У цій кімнаті ми провели півночі, я чув про що говорили, що говорили, як говорили, але ця історія для мемуарів… ", – розповів Дмитро Гордон.

Також журналіст припустив, якою могла б бути перша розмова Зеленського з Путіним, зазначивши, що з ним немає про що розмовляти.

"Путін – це маніпулятор. Спочатку він почне його вербувати. Не в прямому сенсі. Мені багато лідерів країн розказували, що Путін обволікає. Він почне говорити комліменти, скаже як він сміявся, коли бачив Володимира Зеленського у "Кварталі 95". Розповість йому, який він талановитий, креативний. А потім скаже, ви Володимир і я Володимир, невже ми спільної мови не знайдемо".

Гордон зазначив, що Путін в підсумку скаже, що Крим уже не повернути, ніяк і ніколи. А ось стосовно Донбасу, на думку журналіста, у Кремлі готові розмовляти і домовлятись.