Росія вже відпрацювала навички ведення війни в умовах локального конфлікту, тепер вчиться вести військові дії на великій частині континенту

Російська Федерація активно готується до ведення повномасштабної війни.

До такого висновку дійшов Йохан Норберг, керівник дослідницького відділу політики безпеки Шведського інституту оборонних досліджень. Аналітик підготував доповідь “Підготовка до війни – військові навчання Росії на стратегічному рівні 2009-2017 рр.”, дані якої свідчать Європі про те, що бійці РФ стали набагато активніше брати участь у навчаннях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як приклад у доповіді наводяться навчання "Захід-2017" і "Схід-2018", де брали участь від 100 до 300 тисяч військових. Таким чином Росія навчає армію "вести війну на більшій частині континенту".

У Шведському інституті оборонних досліджень впевнені, що Росія вже відпрацювала навики ведення війни в умовах локального конфлікту: Грузія, Україна, Сирія. Тепер же Кремль вчиться вести військові дії на великій частині континенту.

“Росія готується вести регіональні війни, які можуть затягнутися, наприклад, проти Китаю або НАТО”, – йдеться в повідомленні інституту.

За словами аналітиків, контролює боєготовність військ особисто президент Росії Володимир Путін.

В свою чергу старший аналітик з питань Євразії американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor Юджин Чаусовський в інтерв'ю "Радіо Свобода". зазначив, що Росія все одно намагатиметься перешкоджати західній інтеграції України.

"Сценарій наземного коридору до Криму або Придністров'я вкрай малоймовірний на даний час. Гадаю, якщо Росія збиралася зробити такий серйозний військовий крок, то це, швидше за все, вже відбулося б на самому початку конфлікту", — зазначив він.

"За останні рік-два ситуація все ж стабілізувалася, — гадаю, це робить ще менш імовірним, що Росія вдасться до таких дій. Водночас не думаю, що такий розвиток подій слід повністю виключити", — додав Чаусовський.

За даними Stratfor, Росії знадобилося б 20-30 тисяч солдатів для створення "сухопутного мосту" до Криму.

Чаусовський зазначив, що "існує ціла низка загроз, джерелом яких є Росія". Це і дії в Чорному і Азовському морях, і засоби "гібридної війни", і втручання у вибори.