Сім’я кума президента Росії українського нардепа Віктора Медведчука володіє в Криму бізнесом, який з’явився там вже після російської анексії, та нерухомістю.

p style=”text-align: justify;”>Джерело: Крым.Реалии

Дослівно: “У Оксани Марченко (дружини Медведчука – ред.) в Криму дві фірми – ТОВ” Таврія-інвест “і ТОВ “Фірма Укрснаб”. В українському реєстрі юридичних осіб такі не значаться. А ось з російських документів стало ясно, що ці компанії були зареєстровані в Криму вже після того, як його де-факто стала контролювати Росія.

Фірма “Таврія-інвест”, за даними російської федеральної податкової служби, була зареєстрована навесні 2015 року зі статутним капіталом в понад мільярд рублів. Основний профіль компанії – управління нерухомістю та будівництво”.

Деталі: Ці фірми на південнобережному селищі Гаспра були створені після російської анексії півострова.

“Таврія-інвест”, згідно з російських відкритих баз, щорічно несе мільйонні збитки. Однак продовжує діяти.

У 2016 році “Таврія-інвест” заснувала “Фірму Укрснаб” зі статутним капіталом в три мільйони рублів. Її основний вид діяльності – будівництво будівель та автодоріг. “Таврія-інвест”, відповідно до установчих документів, в 2017 році перенесла свій офіс з Гаспри до столиці Росії Москви.

Журналісти “Схем” раніше помітили, що “Таврія-інвест” має одного і того ж директора – Інну Палій – з московською фірмою ТОВ “ІК “Таврія Сєвєр”, що належить кіпрським компаніям.

“Таврією-інвест”, а через неї і “УкрСнаб” володіють три українські компанії, що знаходяться у власності Оксани Марченко і Медведчука: ТОВ “Інвестиційна компанія “Укркапітал”, ТОВ” Інвестиційна компанія “Терра-інвест” і ТОВ “Інвестиційна компанія “Спорт-тур”.

Ці компанії, за винятком “Спорт-туру”, зареєстровані в Києві за однією адресою з офісом “Опозиційною платформи – За життя!” по вулиці Великій Васильківській, 23-б.

Журналісти намагалися знайти сліди діяльності фірм сім’ї Медведчука в Криму. Так, компанія “Укркапітал” (власник кримської “Таврії-інвест”) кілька років тому мала намір побудувати в Криму 18-поверховий готель з реакційно-оздоровчим комплексом.

Фірма навіть показувала фото будівництва, але подальшу долю цього готелю з’ясувати не вдалося. Про появу в Гаспрі 18-поверхового готелю в найближчі роки не повідомлялося.

“Фірма Укрснаб” в колишні роки фігурувала в судових розглядах навколо земельної ділянки в десять гектарів у районі водосховища “Могабі-2” в селищі Виноградне в Ялті, яке раніше належало українському держпідприємству “Лівадія”.

Як пишуть кримські ЗМІ, у 2016 році “Фірма Укрснаб” намагалася переоформити договір оренди цієї ділянки в російському правовому полі і навіть уклала з місцевою владою договір оренди на десять років. Але втрутилася російська прокуратура Криму, яка оголосила, що договір оренди визнаний недійсним, а земельна ділянка “підлягає поверненню у власність Ялти”.

Журналісти з’ясували, що раніше сім’я Медведчука володіла ще однією фірмою в Криму – ТОВ “Таврія-капітал”. Вона була зареєстрована на тих же власників і за тією ж адресою, що і “Таврія-інвест”. Її профілем була діяльність готелів та інших місць розміщення. Фірма з’явилася в російському реєстрі влітку 2015 року, але вже в кінці 2016 року її ліквідували.

Медведчук не відповів журналістам на інформзапит про долю його кримських активів і плани щодо їх майбутнього.

Крім того, згідно з декларацією, дружина Медведчука має земельну ділянку під Ялтою площею понад п’ять тисяч квадратних метрів, а також будинок з госпспорудами. Земля і госпбудівлі стали її власністю в 2007 році, а будинок – в 2013-му.

У декларації це майно записане з української адресою: Крим, Оползневе, Ялта, Автономна Республіка Крим, Україна.

У колишні роки в ЗМІ показували розкішну резиденцію Медведчуків біля Сімеїзу. У генплані, затвердженому вже окупованою владою Ялти, цей будинок позначений як “Палац Медведчука”.