Народні депутати закликали міністра оборони Андрія Тарана провести службове розслідування щодо рішення, що курсантки під час параду до Дня Незалежності маршуватимуть на підборах, а також попросити за це вибачення у жінок-військовослужбовиць. Про це заявила у Верховній Раді віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк, її підтримали представники різних фракцій, передає кореспондент “ГОРДОН”.

Напередодні в Міністерстві оборони України повідомили, що на параді до Дня Незалежності на Хрещатику курсантки маршуватимуть у парадній формі на підборах, і опублікували фото з багатогодинних репетицій. Це рішення спричинило критику з боку користувачів соцмереж та кількох політиків.

Кондратюк наголосила, що в Конституції України йдеться про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Вона нагадала, що протягом останніх років зняли вже багато абсурдних обмежень щодо служби жінок в армії.

“Багато жінок надихнулися після цих змін йти і служити у Збройних силах. І як можна зіпсувати цю просту ідею натхнення – провести військовий парад до 30-річчя нашої незалежності, на якому жінки-військові повинні марширувати на підборах. Цей, вибачте, лютий треш ми побачили на сайті Міністерства оборони. Пане міністре оборони, це ви так наближаєте наші війська до стандартів НАТО?” – запитала Кондратюк.

Віцеспікерка висунула вимогу провести службове розслідування, доповісти суспільству, хто ухвалив таке рішення, а також публічно попросити вибачення у жінкок-ветеранів, які зі зброєю в руках захищають незалежність і суверенітет країни.

Віцеспікерка також уточнила, що сьогодні у Збройних силах України служить понад 31 тис. жінок, із них 4,1 тис. є офіцерами, статус учасника бойових дій отримало понад 13,5 тис. жінок.

Окремо Кондратюк звернулася до жінок-міністерок із пропозицією приєднатися до цього звернення.

Разом із віцеспікеркою до трибуни вийшли представники фракцій “Європейська солідарність” і “Голос”.

Після Кондратюк виступив також нардеп від “Слуги народу” Олексій Жмеренецький. “Хіба кров на полі бою відрізняється кольором за статтю? Сльози чоловіків над убитими побратимами відрізняються на смак? Так чому жінок перетворюють на якихось ляльок, карнавальних ляльок, які мають якимось чином розважати НАТО? Має ж це колись припинитися! ” – сказав він.

Представниці фракції “Європейська солідарність”, виходячи до трибуни, принесли із собою жіночі туфлі на підборах, які пізніше подарували міністру оборони. Фото опублікували нардепка Ірина Геращенко і фотокореспондент “Телеграфа” Ян Доброносов.

В свою чергу, заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук  в інтерв’ю журналістам у Верховній Раді сказала, що парламент має зосередити свою увагу на забезпеченні жінок-військовослужбовців, передає Цензор. НЕТ.

За її словами, депутати-жінки вручили міністру оборони Андрію Тарану туфлі для того, щоб “на 15 хвилин потрапити в новини”.

“Це на забезпечення жінок-військовослужбовців не впливає. Давайте думати про те, що мають бути нормальні закупівлі для жінок, які служать у Збройних силах України”, – наголосила Кравчук.

Нардепка вважає, що на параді красивіше, коли жінки-військовослужбовці одягнені у футболки та штани, а взуті в берці.