Директор країни-окупанта РФ Володимир Путін втрачає свій вплив. На політичній арені з’являються нові фаворити, такі як голова ПВК Вагнера Євген Пригожин, секретар Ради безпеки Микола Патрушев та заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко. Розкол у Кремлі може статися вже за місяць-два. Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Разом він розповів про те, що на тлі поступової втрати Путіним політичного впливу з’являються нові фаворити – Пригожин, Патрушев та Кирієнко.

“Вони поступово беруть на себе ініціативу і говорять якісь речі, які не такі радикальні, як це каже пан Путін, або, навпаки, більш радикальні”, – зазначив Подоляк.

Як вважає чиновник, на Росію в будь-якому випадку чекає розкол у політичних елітах. Поразки у війні змусять вдатися до оновлення влади.

“У російській еліті однозначно буде розкол. Це – перше. Друге – Російська Федерація обов’язково пройде через внутрішню політичну трансформацію, інакше ніяк. Вона програє війну і буде змушена йти на оновлення своєї політичної еліти”, – пояснив Подоляк.

Радник глави ВП прогнозує напружені конфлікти в Кремлі, послаблення впливу Путіна, зміну головних спікерів еліт та внутрішній діалог про вихід із війни, щоб не втратити державність РФ.

“Ось це ключовий порядок денний, яким житиме Російська Федерація буквально вже через місяць-два”, – наголосив Михайло Подоляк.

Раніше уточнювалося, що глава Пентагони Ллойд Остін попередив, що якщо війна РФ проти України затягнеться, а ЗСУ продовжать здобувати перемоги на полі бою, Путін може знову загрожувати Києву застосуванням ядерної зброї. На думку Остіна, якщо Москву не зупинити, інші світові автократи намагатимуться отримати ядерні озброєння.

Як повідомляє Politico, у ході Галіфакської конференції з безпеки він сказав, що якщо Росія не отримає відсіч на війні проти України, світові автократи намагатимуться отримати ядерну бомбу. За такого сценарію світові загрожує нова гонка ядерних озброєнь.

“Вони (автократи) цілком можуть дійти висновку, що отримання ядерної зброї дасть їм власну індульгенцію для агресії. І це може розкрутити небезпечну спіраль ядерного поширення”, – вважає Остін.
За його словами, Путін “може знову вдатися до глибоко безвідповідального брязкання ядерними шаблями” у тому випадку, якщо війна на території України затягнеться, а українські сили оборони і надалі перемагатимуть російських окупантів на полі бою.

Також Ллойд Остін наголосив, що допомога Україні відповідає національним інтересам Сполучених Штатів. Вашингтон не має іншого вибору. Потрібно допомогти Києву, оскільки мирні переговори з Москвою навряд чи незабаром відбудуться.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що застосування російським диктатором Володимиром Путіним ядерної зброї проти України є “червоною лінією”, яку не можна переходити.

Про це канцлер ФРН сказав під час виступу на з’їзді партії СДПН у Берліні.

Як зазначив Шольц, зараз на міжнародному рівні залишається занепокоєння, що Росія може застосувати ядерну зброю проти України.

“Не дозволено, це неприйнятно використовувати ядерну зброю в цьому конфлікті. Ми закликаємо Росію чітко заявити, що вона цього робити не буде. Це буде межа, яку не можна переходити”, – заявив він.

Крім того, німецький лідер зазначив, що під час свого візиту до Китаю, який відбувся напередодні, президент КНР Сі Цзіньпін також заявив, що ядерні загрози РФ безвідповідальні та дуже небезпечні.