Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” (частина групи “Нафтогаз”) встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів в грудні 2020 року на рівні 6,33 грн / куб. м (з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). У порівнянні з листопадом ціна не змінилася.

Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу”.

“Залишити ціни на рівні листопада дозволяє європейська кон’юнктура, досить тепла погода і той факт, що оптова ціна блакитного палива не змінилася”, – наголошується в повідомленні.

Таким чином, ціна для клієнтів компанії складе і 6,33 грн за кубометр з ПДВ в рамках тарифу “Місячний” і 6,45 грн за кубометр з ПДВ в рамках тарифу “Річний”.

У компанії уточнили, що тариф вказано без урахування вартості розподілу, адже плату за доставку газу стягують газорозподільні компанії (“облгази”).

“Нафтогаз” нагадує, що ці тарифи “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України” діють тільки для клієнтів компанії. Зараз вона займає близько 2,5% ринку газу для побутових споживачів, тоді як основними постачальниками на цьому ринку залишаються компанії з групи РГК Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, “Нафтогаз” почав швидко підвищувати ціни на газ для населення в серпні і вересні. У серпні ціна зросла на 9% до 3,24 грн / куб. м. У вересні – ще на 45% до 4,70 грн / куб. м. У листопаді ціна на газ зросла на 35% до 6,33 грн / куб. м.

За новими правилами роботи ринку природного газу населення (побутові споживачі) може купувати газ безпосередньо у газопостачальної компанії “Нафтогаз України” або у будь-якого іншого постачальника. Частка “Нафтогазу” в постачаннях газу населенню становить зараз лише близько 2%.

Переважна частина населення країни отримує ( “купує”) газ у обласних газових компаній (облгазів) і не може перейти до інших постачальників, так як для цього потрібно прокладати нові труби до будинків. Облгази ж в основному купують газ оптом у “Нафтогазу”. А ціну на нього для споживачів встановлюють свою. У листопаді розкид цін за 1 кубометр сягав 2,63 грн.