Навесні українців чекає зростання тарифів на світло і холодну воду, передає Корупція.Інфо

Про це в коментарі "Обозревателю" заявив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

"Навесні для українців однозначно зросте вартість електроенергії. Благо, що частина споживання електроенергії не така велика. Тому тут є можливість для економії. Але рішення про підвищення вартості на електрику точно буде, адже це рішення було прийнято НКРЕКУ ще раніше", – заявив він.

Популярне: "Вже завтра Москаль повинен бути звільнений": У команді Порошенка розгорівся великий скандалВін нагадав, що взимку вартість електроенергії вже була піднята на 25%. Взимку перші 100 кВт*год електроенергії обходилися українцям в 71,4 гривні (71,4 копійки за кожен кВт *год), кожен наступний кіловат коштував 1,29 гривень. З першого березня перші 100 кВт*год коштуватимуть вже 90 гривень, а кожен наступний – 1,68 гривень.

"У тарифі на воду"закладена" вода. Тому автоматично навесні подорожчає і холодна вода", – сказав Сергієнко.

Тариф на водопостачання розраховує кожне підприємство окремо. Але складові тарифу одні для всіх: амортизація, зарплати, електроенергія, ремонт, податки і т.д. У 2017-му, як говориться в презентації Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, в середньому для українців холодна вода подорожчає на 9%. "Київводоканал" планує підняти свій тариф на 16,4%.

"Тому і холодна вода стане дорожче", – попередив експерт