У четвер, 5 жовтня, в Україні стартував осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до 28 листопада, передає Корупція.Інфо

Популярне: Дострокова пенсія не для всіх! Стало відомо,які категорії населення мають на це право

Всього планується набрати 10 460 призовників.

Так, до лав Збройних сил планується призвати -6 360 чоловік, в Національну гвардію України – 3 500, до Державної спеціальної служби транспорту – 600 чоловік. При цьому до участі в АТО покликані на строкову службу українці залучатися не будуть.

Рішення про те, в якому вигляді військ або військових формувань буде служити призовник, приймає призовна комісія на підставі його освіти, технічної підготовки та кваліфікації, придатності для служби за станом здоров'я, фізичного розвитку і морально-ділових якостей.

Осіннього призову на строкову службу підлягають придатні за станом здоров'я чоловіки віком від 20 до 27 років. На час служби їм покладена грошова допомога при призові та звільнення, повне утримання на час служби і 10-денну відпустку. Також за "строковиками" зберігається місце роботи, посаду і середня зарплата (за умови офіційного працевлаштування). Час служби зараховується до страхового та трудового стажу. Служити призовники будуть до 18 місяців, а ті, у кого є ступінь спеціаліста або магістра – до 12-ти.

Як відомо, відповідно до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", право на звільнення від призову на строкову службу мають чоловіки старше 27 років, ті, хто був визнаний непридатними для служби за станом здоров'я; ті, чий батько, мати, брат або сестра загинули або стали інвалідами під час проходження військової служби.

На відстрочку призову можуть розраховувати ті, хто утримує непрацездатних батьків або родичів; у кого є одинока мати / батько, на утриманні яких знаходиться двоє і більше дітей; хто має дитину віком до трьох років або самостійно виховує дитину старше трьох років (без матері); у кого двоє і більше дітей або дитина-інвалід, вагітна дружина або дружина-інвалід, або чий брат покликаний на службу в цей же час.

Також право на відстрочку мають сироти, тимчасово непридатні в силу стану здоров'я, студенти денної форми молодше 21 року, підозрювані в скоєнні кримінальних злочинів або підсудні.

Після отримання повістки українець зобов'язаний прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомила в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень.

За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. А ухилення від призову може спричинити за собою кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 КК України).