За останніх кілька місяців команда екс-президента Петра Порошенка допустила низку медійних проколів, які явно не додали йому рейтингу. Втім, головні проблеми у “опозиціонера №1”, схоже, тільки починаються.

Чи зможе лідер “Європейської солідарності” зі своїм оточенням знову поборотися за президентське крісло, чи поступово скотиться в нікуди. Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Одним із найбільших проколів Порошенка за останній час стало недавнє інтерв’ю у відповідь на публікацію “плівок Медведчука”. “Відверта розмова” на його власному “Прямому” каналі, природно, не тільки не розвіяла сумнівів, посіяних розслідуванням Дениса Бігуса про сумнівні зв’язки Порошенка, а й продемонструвала неготовність його піар-оточення реагувати на інформаційні виклики.

“Креативна команда”, яка перебуває з Петром Олексійовичем досить давно, відома багатьом, хто цікавиться політикою. Це політтехнолог і екс-нардеп Ігор Гринів, спічрайтери Олег Медведєв і Віктор Уколов, а також колишній чиновник АП, відповідальний за медіа-напрям, Володимир Горковенко, який нині є депутатом Київоблради.

На думку політолога Володимира Фесенка, слабка робота піар-команди Порошенка, в тому числі й перераховані вище проколи, стали приводом для іронії, але до великих іміджевих втрат поки не призвели.

“Специфіка електорату Порошенка, як зараз відзначають багато експертів, це певне сектантство, ці люди не сприймають негативну інформацію. Навіть записи Медведчука не завдали відчутного удару”, – говорить Фесенко.

Разом з тим, експерт відзначає, що розслідування Бігуса могло вплинути на тих, хто голосував не стільки за Порошенка, стільки проти Зеленського і тепер відчуває не дуже приємні емоції по відношенню до колишнього голови держави. Для уникнення незручних тем і відбивання медіа-атак Порошенко робить ставку на швидкість.

“Хтось в команді не особливо себе обтяжує креативом і пошуком якихось нестандартних ходів. Головне – швидко реагувати, а як – не має значення. І Порошенко, я думаю, теж вимагає швидкої реакції, якихось швидких дій. У підсумку це призводить до таких проколів”, – говорить Фесенко, додаючи, що починаючи з президентської кампанії, Порошенко витрачає на політичну обслугу набагато більше, хоча раніше Петро Олексійович був відомий своєю скупістю.

Доброю ілюстрацією щодо пріоритету швидкості над якістю роботи можна назвати свіжий фейк піарників Порошенка про те, що за Зеленського в ЗСУ жахливе харчування. Так, колишній радник п’ятого президента Юрій Бірюков і нардеп Ірина Геращенко опублікували фото, де по пластиковій тарілці розмазана ложка рідкої каші і лежить шматочок хліба – нібито так виглядає стандартний армійський обід. Буквально за кілька годин фейк розвінчали самі військовослужбовці. У Першій Сіверській танковій бригаді назвали фото відвертою підробкою і показали реальні фотографії їдальні та страв – не з президентського стола, звичайно, але цілком нормальних.

У свою чергу, на думку політтехнолога Сергія Гайдая, основна проблема Порошенка – в його стилі життя, який разюче відрізняється від пафосних слів.

“Образ, який обрав Петро Олексійович, абсолютно дисонує з тим, як він живе. Тут ніякі фахівці з піару та медіа не допоможуть, тому що, як би вони не створювали образ головного патріота, рано чи пізно буде вилазити “труба Медведчука”, домовленості з Путіним, його корупційні зв’язки. Подвійне дно Порошенка вилазить, і приховати його неможливо. Особливо, коли проходить якийсь час, губляться інструменти влади і починають вилазити плівки, записи і все інше”, – говорить “Апострофу” Гайдай.

На авторитарний стиль ухвалення рішень колишнім президентом звертає увагу політтехнолог Віталій Бала.

“Петро Олексійович, найімовірніше, нікого не слухає і сам вирішує як йому себе позиціонувати. Чи хочуть люди з оточення йому заперечувати, це вже інше питання. Нинішня його проблема набагато гірша, тому що ситуацію з “плівками Медведчука” виправити практично неможливо. Те, що кажуть у Порошенка, ще більше фокусує увагу і дратує тих людей, які розуміють, про що насправді йде мова. В цій ситуації дії, якими намагаються нівелювати негативні наслідки скандалу – з репертуару 20-го століття. І тут остаточне рішення, напевно, приймає Петро Олексійович, на жаль для нього і на щастя для його опонентів”, – говорить Бала.

Експерт переконаний, що опоненти Петра Порошенка “купили йому квиток на політичну пенсію”, а він не хоче сідати в “потяг”. Від креативності його команди залежить, чи вдасться екс-президенту утриматися в обоймі топ-політиків в середньостроковій перспективі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.