Впровадження пенсійної реформи в Україні не допоможе повноцінно забезпечити українців гідним рівнем доходу після виходу на законний відпочинок – для цього необхідно ввести накопичувальну систему.

Про це повідомляє "Сегодня".

На думку експертів, наша країна істотно відстає від європейських стандартів заробітної плати і соціальних доходів, втім приватні фонди для пенсіонерів поки не викликають довіри.У Мінсоцполітики запевняють, що недержавні структури, які займаються цим питанням, вже успішно функціонують в Україні. Передбачається, що за їх рахунок громадяни зможуть отримати так звану подвійну пенсію – першу виплатить держава, а іншу – фонд, кошти в якому будуть накопичуватися протягом десятків років стажу.

Але існують ризики, що швидкі темпи інфляції можуть перешкодити цьому, адже переконати людей вкладати гроші в структури, які не дають гарантій – майже неможливо.

Глава ПФ Микола Шамбір зазначив, що в разі сплати внесків до державних фондів можна реформувати всю систему, але активи повинні зберігатися за зразком банківського депозиту, який передбачає компенсацію коштів в будь-якому випадку.