Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон “подвоїть зусилля, щоб забезпечити Україну життєво важливими продуктами харчування та гуманітарною допомогою”.

Про це повідомляє CNN із посиланням на заяву Офісу Джонсона.

Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським Джонсон розповів про “підлу” російську блокаду ключового портового міста Одеси.

Прем’єр-міністр пообіцяв працювати над тим, щоб “забезпечити, щоб країна могла здійснювати експорт у решту світу”.

“Лідери погодилися з тим, що міжнародна спільнота має залишатися єдиною у своєму засудженні варварства Путіна”, – ідеться в заяві.

На думку Джонсона, “кожна країна зобов’язана допомагати Україні в її боротьбі за свободу як зараз, так і в довгостроковій перспективі”.

Він вкотре запевнив, що британський народ повністю підтримує народ України.

Джонсон також “висловив глибоку надію на те, що вони (британці – ред.) разом з народом України зможуть незабаром повернутися до нормального життя”.

Додамо, у Білому домі переконані, що Росія не зможе завадити Сполученим Штатам надавати військову допомогу Україні.

Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, цитує сайт Білого дому.

Пряма мова: “…ми маємо диверсифікований та стійкий ланцюг постачання зброї в Україну. Тож навіть якщо росіяни зможуть поцілити і вразити якийсь вантаж на території України, зі стратегічної точки зору, це не пзупинить військову допомогу, яку ми надаємо”.

Салліван сказав про це, відповідаючи на запитання про заяви Міноборони РФ, що російські війська нібито знищили велику партію західної зброї.

При цьому радник Білого дому уточнив, що не має подібної інформації та не консультувався з цього приводу з українською стороною.