Росія має явну повітряну перевагу перед Україною.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву генерального інспектора ВПС Німеччини генерал-лейтенанта Інго Герхарца, передає прес-служба бундесверу.

За його словами, “важко сказати, яке точно співвідношення сил” у повітрі, і припустив, що “1 до 10” не на користь України.

“Це бій Давида проти Голіафа. Тим вражаюче, наскільки сміливі Повітряні сили України”, – наголосив генерал.

Він також упевнений, що рішення Німеччини не влаштовувати безпольотну зону над Україною було правильним. Це, як вважає Герхарц, дозволило уникнути прямої військової конфронтації НАТО з Росією.

Як повідомлялося раніше, від початку повномасштабного вторгнення Росії українська армія втратила до половини своєї військової техніки.

З початку повномасштабного вторгнення Росії українська армія втратила до половини військової техніки.

Про це повідомлялося у інтерв’ю командувача матеріально-технічного забезпечення Командування Сухопутних військ Володимира Карпенка для National Defense.

“На сьогоднішній день ми маємо приблизно 30-40%, а іноді і до 50% втрат техніки внаслідок активних боїв. Таким чином, ми втратили приблизно 50%. Втрачено близько 1300 БМП, 400 танків та 700 артилерійських систем”, – зазначив він. 

Він також додав, що одна бригада Збройних сил України може прикрити близько 40 км. лінії фронту. Таким чином, щоб закрити весь фронт, і для активних боїв потрібно 40 бригад.

Нагадаємо, за даними української сторони, Росія за час повномасштабного вторгнення втратила майже 1 500 танків, понад 3 500 бойових машин та понад 700 одиниць артилерії.