Взаємні розрахунки між держбюджетом України, НАК “Нафтогаз України” і ПАТ “Укрнафта” завершені.

Про це 24 грудня повідомила прес-служба НАК “Нафтогаз України”

За даними компанії, Міністерство енергетики України заплатило “Нафтогазу” компенсацію 32,2 млрд грн за поставки газу, що імпортується в протягом 2015 – 2019 років в рамках покладених спеціальних обов’язків. Протягом цього періоду “Нафтогаз” продавав газ за регульованою ціною нижче ринкової, для потреб населення, бюджетних і релігійних організацій.

“Нафтогаз” визнав цю компенсацію своїм прибутком і оплатив 6,4 млрд грн податку на прибуток. Також група заплатила “Укрнафті” компенсацію за газ видобутку 2006 року включно з сумою в 12,6 млрд грн і здійснила передоплату розміром 23,5 млрд грн за газ майбутньої здобичі, яку постачатимуть в наступні кілька років. Фактичні поставки газу також означають оподатковуваний прибуток для “Укрнафти” в цей період “, – йдеться в повідомленні.

“Укрнафта” здійснила ряд податкових платежів до державного бюджету, зокрема, 3,3 млрд грн податку на прибуток, 3,9 млрд грн ПДВ з суми передоплати за газ і 28,9 млрд грн за прострочені податкові зобов’язання, включаючи штрафи і пеню.

“Ми знайшли рішення на отримання компенсації за імпортований газ, поставлений в рамках покладених спеціальних обов’язків з 2015 по 2019 роки, а також сплати значних податкових боргів і додали більше 10 млрд грн до державного бюджету. Це прекрасний приклад ефективної, злагодженої роботи уряду,” Нафтогазу “і менеджменту” Укрнафти “в інтересах держави”, – зазначив фінансовий директор групи Петер ван Леонова.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те Кабінет міністрів України засіданні ухвалив фінансовий план НАК “Нафтогаз Україниˮ.

“Проектом акта пропонується затвердити фінансовий план НАК “Нафтогаз Україниˮ на 2020 рік. Було пройдено урядовий комітет, прошу підтримати”, – сказав міністр економіки Ігор Петрашко.

Свої зауваження озвучив міністр фінансів Сергій Марченко. За його словами, незважаючи на збиток в 18,7 млрд грн за підсумками 9 місяців, в документі передбачили чистий прибуток в розмірі 11,5 млрд.

Крім того, в документі передбачили видобуток газу в розмірі близько 13,3 млрд кубів (замість 20,1 млрд, як планували раніше), не врахували зауваження і порушення, які виявили під час аудиту.

“Передбачено підвищення заробітних плат в два рази. На 56% членам правління і на 85% співробітникам …”, – додав Марченко.