Експерти встановили, що 3-річний житель Тернополя Артем Качура помер від бактеріального менінгіту.

Про це розповіла рідна тітка Артема Анастасія Доскач. За її словами, у четвер, 21 червня, мама дитини Надія нарешті отримала результати медичної експертизи розтину тіла сина, передає Корупція.Інфо

"Там написано, що він помер від бактеріального менінгіту. Тобто цей менінгіт не передається як вірус, а ось як він потрапив в організм Артема, не знаємо, може, щось з'їв", – розповіла рідна тітка малюка Анастасія Доскач.

У поліції продовжують досудове слідство за фактом смерті дитини. Справу відкрито за ч.2 ст. 140 "Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником". Винному загрожує обмеження волі на п'ять років, або в'язниця на термін до трьох років.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Нагадаємо, що протягом трьох днів мама викликала швидку, бо малюкові ставало все гірше і гірше, у нього піднімалася температура, а потім він почав рвати. Лікарі приїжджали на виклик чотири рази, і тільки в останній раз, 4 червня, все-таки відвезли Артема в лікарню. Весь цей час вони ставили йому різні діагнози – то вірус, то ангіна. У лікарні ангіна не підтвердилася, і Артема відправили в інфекційне відділення, де замість того, щоб швидко взяти аналізи, стали давати ліки від блювоти.

Тітка повідомила, що тільки коли перелякана мама опівночі підняла шум, тому що малюк вже не міг бачити і тримати голівку, медики відправили його в реанімацію, але було пізно. Для порятунку не вистачило якихось кількох годин. Попередній діагноз, який поставили лікарі – бактеріальний менінгіт.

"У лікарні він приїхав ще на своїх ногах, міг говорити і бачив. Але лікарі не взяли ні аналіз крові, ні сечі. Якби вони хоча б кров подивилися, може, зрозуміли б, що з дитиною щось не так. Вже майже опівночі мама покликала лікарів, вони вийняли катетер і збиралися йти. Тоді Надя їм каже, що з дитиною щось не так, він не бачить. Вони стали дивитися, а він уже й головку не тримає. Тоді вони викликали реанімацію ", – з гіркотою розповідає тітка малюка Анастасія Доскач.