Польща зможе ефективно протистояти РФ в Балтійському морі.

Після появи в польських ВМС дивізіону берегової оборони, який оснащений протикорабельними ракетами NSM, всі надії Росії утримати морські транспортні шляхи в акваторії Балтійського моря остаточно «поховано».

Про це заявив польський військовий експерт Максиміліан Дура:

«Ракети NSM дальністю 220 кілометрів дозволяють блокувати рух цивільних суден, що прямують у бік Росії або з неї по Балтійському морю».

Генерал додав, що польські ракети також здатні ускладнити виконання бойових завдань військовим кораблям.

Відомо, що Польща в 2013 році придбала 12 пускових установок і 48 ракет, в грудні 2014 року Варшава замовила ще одну партію пускових установок і ракет.

Варто зазначити, що NSM (Naval Strike Missile) є протикорабельної ракетою, яку розробила норвезька фірма Kongsberg Defence & Aerospace. На озброєння ракету прийнято ще в 2007 році. Її можна застосовувати по наземних цілях, також існує авіаційний варіант ракети.

Додамо, раніше стало відомо, що Литва і Польща стягнуть війська до кордону з Калінінградською областю Росії в районі Сувалкського коридору через військову загрозу з боку Кремля.

Військовослужбовці з двох країн об'єднаються в складі Східної дивізії польської армії. Про це розповів головнокомандувач ЗС Польщі Раймунд Анджейчак.

Причиною подібних заходів стало побоювання, що в разі військового конфлікту Росія може захопити зазначену територію і позбавити республіки Прибалтики доступу до союзників у НАТО.Примітно, що розвідка Литви за останні роки помітила активне нарощування Росією обсягів озброєння в Сувалкському коридорі.

Анджейчак обіцяє розглянути можливість захищати об'єкти Литви за допомогою американських протиракетних комплексів Patriot, які купує Польща.

"Ми члени НАТО, у нас єдиний повітряний простір – таким чином, для наших планів кордону не існує – немає межі навчань або військових операцій", – сказав глава Генерального штабу армії Польщі. 

"Звичайно, це залежить від планування. Якщо система буде достатньо дієвою, то ми зможемо домовитися, як синхронізувати наші системи ППО в Польщі та Литві", – додав генерал-лейтенант.