У лютому 2021 року в рамках програми COVAX Україна може отримати мРНК вакцину від коронавірусу, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів за Цельсієм.

Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише LB.ua.

Він нагадав, що 6 січня Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава може прийняти мРНК вакцину, оскільки COVAX готовий найближчим часом доставити нам 100 тисяч доз. Вже 8 січня Україна відправила підтвердження готовності прийняти таку вакцину. Препаратом може бути розробка компаній Pfizer і BioNTech.

“Або Moderna, ще точно не відомо. Але швидше за Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, у яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, яка отримала такий дозвіл, це Pfizer”, – зазначив Ляшко.

За його словами, в рамках COVAX будуть надходити і інші продукти. Зокрема, ця ініціатива дозволить забезпечити поставку в Україну препарату AstraZeneca, дослідження якого показали нижчу ефективність, ніж Pfizer (в середньому 70%).

За словами Ляшка, в лютому з’явиться вакцина і почнеться перший етап вакцинації.

“Буде створено 375 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. Вже 15 січня у нас буде поіменний список. Зараз працюємо з Національною службою здоров’я України та з Мінфіном, щоб оплачувати кожен укол. Знаємо попередній тариф, знаємо, як в електронній системі охорони здоров’я буде враховуватися кожен вакцинована, яка після цього буде оплата, яка додаткова мотивація для бригади “, – запевнив він.

Він також запевнив, що Україна нічим не ризикує в разі з закупленої в Китаї вакциною від компанії Sinovac, ефективність якої дослідження в Бразилії показали на рівні 50,38%. Україна погодилася закупити цей препарат при ефективності від 70%.

Варто відзначити, що Грузинський МОЗ на сьогодні “категорично не розглядає” варіант закупівлі китайської вакцини від коронавірусу, поставки якої в Україну очікуються вже в лютому.

Про це заявила міністр охорони здоров’я Грузії Катерина Тікарадзе, повідомляє “Перший канал Грузії”.

“Що стосується вакцин, то ми говоримо про вакцини Pfizer і AstraZeneca. Китайська вакцина не має достатньо інформаційного матеріалу і надійності на цей період, тому МОЗ на даному етапі категорично не розглядає впровадження китайської вакцини”, – заявила Тікарадзе.

Також Грузія отримала підтвердження від платформи COVAX про постачання вакцини Pfizer для медперсоналу.

Нагадаємо, що недавно Україна домовилася про покупку 1,9 млн доз китайської вакцини від коронавируса. Першу її партію, за даними глави МОЗ Максима Степанова, доставлять в Україну в лютому. Після цього і почнеться вакцинація.