Кулеба наголосив, що російська агресія проти України має негативні наслідки для Азії та всього світу, тому в інтересах держав регіону зайняти чітку позицію на підтримку нашої держави та статуту ООН.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-виступу на заході Азійського Центру Гарвардського університету (США).

«Два слова, які я чую від азійських колег дещо частіше, ніж хотілося би, це «солідарність» та «нейтральність». Вони висловлюють солідарність з Україною, за що ми вдячні, але декларують нейтральність щодо нас та росії. Водночас про жодну нейтральність не може бути мови, коли йдеться про агресію, вбивства, терор, зґвалтування, мародерство і масові звірства. Країни Азії мають зайняти чітку позицію на підтримку України та Статуту ООН», – наголосив Кулеба.

Очільник МЗС висловив переконання, що поділ світу на Глобальний південь та північ є штучним. Натомість універсальними для всіх цінностями є принципи Статуту ООН, які необхідно захистити від імперіалізму.

«Новий імперіалізм вже не просто стукає в двері, а вибиває їх. Усе через те, що протягом десятиліть світ мав сліпу пляму розміром з росію. На щастя, це у минулому, росія програє війну – не лише проти України, але і проти сучасності, розуму та здорового глузду», – заявив він.

Міністр наголосив, що Україна переможе, а росії знадобляться «покоління, щоб вибратися з ями, в яку вона себе загнала».

Головним уроком буде те, що «агресія не дає жодних результатів», і він буде однаково актуальним для заходу, сходу, півдня та півночі світу.

«Уникнути зіткнення цивілізацій все ще можливо. Світ, в якому країни підтримують одна одну, все ще актуальний. Якщо ми зможемо разом захистити свободу, то так зможемо протистояти й іншим викликам: змінам клімату, продовольчій кризі, глобальній нерівності», – підсумував він.

Варто зазначити, що напередодні, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на важливості поглиблення діалогу з Бахрейном, оскільки обидві країни мають спільні погляди не лише на тактичні, а й на стратегічні питання.

Про це Дмитро Кулеба сказав під час спільної з главою МЗС Бахрейну Абдуллатифом Аз-Заяні заяви для преси в Києві.

Глава української дипломатії зазначив, що розмова з бахрейнським колегою, яка стосувалася Формули миру Президента Зеленського, продовольчої безпеки та відновлення України, була дуже глибокою та ґрунтовною. За його словами, під час цього щирого обміну думками з’ясувалося, що обидві країни мають спільні погляди не лише на тактичні, а й на стратегічні питання.

«Тому нам потрібно більше таких розмов, більше таких зустрічей і тут, в Києві, в Україні, і в Бахрейні, тому що саме так твориться майбутнє відносин між нашими країнами і між Україною та регіоном, який представляє мій дорогий колега», – сказав Кулеба.

Своєю чергою глава МЗС Бахрейну Абдуллатиф Аз-Заяні відзначив, що візит до України є гарною нагодою обговорити шляхи зміцнення та розвитку дружніх відносин між країнами, які слугуватимуть інтересам народів обох держав.

«Ми обговорили двосторонню співпрацю в політичній, економічній, торговельній сферах. Ми наголосили на необхідності продовження спільної координації для вивчення можливостей розширення співпраці у важливих сферах, як це зазначено у Меморандумі про взаєморозуміння між міністерствами закордонних справ», – сказав Аз-Заяні.

Також, глава МЗС України поінформував свого колегу про ситуацію на фронті та детально ознайомив його із Формулою миру Президента Зеленського. Міністр запросив бахрейнську сторону взяти активну участь у її втіленні, поінформували в зовнішньополітичному відомстві.