Товари, що відвантажуються в РФ, містять технології “подвійного призначення” і поставляються через треті країни. Ідеться в тому числі про автомобілі й пральні машинки. Тому ЄС готується карати країни, які допомагають Росії обходити санкції

Європейський союз може ввести торговельні обмеження щодо країн, які допомагають Росії купувати пральні машини і старі автомобілі, компоненти з яких використовуються для ремонту пошкодженої в боях військової техніки.

Чиновники, що стежать за торговими потоками в Москву, виявили значне зростання торгівлі споживчими товарами між ЄС і союзниками РФ у Центральній Азії. Про це пише The Telegraph.

Є побоювання, що нові торгові маршрути, активність яких зросла на 60-80%, використовуються Росією для обходу західних санкцій, покликаних паралізувати її військову машину.

Згідно з конфіденційним документом, який потрапив у розпорядження The Telegraph, у Європі обговорюють плани протидії країнам, які допомагають Москві ухилятися від покарання у вигляді торгових санкцій.

Пропозиція може обмежити доступ будь-якої країни, бізнесу або приватної особи до ринку ЄС, якщо буде доведено, що вони реекспортували заборонені товари в Росію.

“Ми повинні дати сильний сигнал фізичним і юридичним особам у третіх країнах. Надання матеріальної підтримки військовій та оборонній промисловості Росії матиме серйозні наслідки для їх доступу на ринок ЄС”, – йдеться в конфіденційному документі.

Хочемо додати: Казахстан планує посилити контроль за товарами, які проходять через країну для реекспорту, відстежуючи їх до кінцевого пункту призначення, на тлі прагнення Заходу не допустити обхід іноземними компаніями та приватними особами санкцій проти рф.

Про це повідомляє Financial Times.

Країна минулого року зафіксувала різке зростання експорту товарів до рф, зокрема, побутової електроніки, оскільки санкції обмежили доступ росії до західних ринків.