В Україні уряд дозволив Міністерству економічного розвитку і торгівлі перевіряти туристичний бізнес, а також ввів чіткі критерії оцінювання ступеня ризиків від туроператорської діяльності.

Про це повідомляється на сайті міністерста. Зазначається, що уряд включив Мінекономрозвитку до переліку контрольних органів, на яких не поширюється дія мораторію на перевірки бізнесу, в частині надання міністерству права проведення планових перевірок дотримання туристичним бізнесом ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності до кінця 2018 року.

Також 19 вересня уряд запровадив нові критерії оцінювання ступеня ризиків від здійснення туроператорами діяльності, що підлягає ліцензуванню. Від цієї оцінки буде залежати встановлення періодичності здійснення Мінекономрозвитку перевірок самих туроператорів з урахуванням:

— виду туроператорської діяльності (виїзний, в’їзний та внутрішній туризм), де виїзний туризм визначається із найвищим ступенем ризику;

— обсягу наданих туристичних послуг туроператором (кількість туристів, що скористалися туристичними послугами протягом року) — чим більша кількість споживачів послуг, тим вищий ризик для них від провадження туроператорами своєї діяльності;

— наявності протягом останніх 3 років порушень ліцензійних умов туроператором;

— наявності судового рішення про задоволення цивільного позову споживача туристичних послуг.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Також уряд ввів оцінку туроператорів за ступенем ризику їхньої діяльності з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма визначеними критеріями:

— від 41 до 100 балів — високий ступінь ризику;

— від 21 до 40 балів — середній ступінь ризику;

— від 0 до 20 балів — низький ступінь ризику.

Зазначається, що зазначені зміни дозволять Мінекономрозвитку невідкладно вживати заходів у разі виявлення порушень туроператорами ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності та позбавляти недобросовісних ліцензії на її провадження.