Стало відомо, що Генеральна прокуратура України розпочала три кримінальні провадження за фактами розкрадання бюджетних коштів в оборонній сфері. 

Розслідування стосується виготовлення міномету “Верба” та боєприпасів до артилерійської системи “Гіацинт”, а також закупівлі бронемашин.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, провадження відкриті за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах). 

Зокрема, 15 жовтня, за результатами опрацювання здобутих у встановленому законом порядку відомостей зареєстровано кримінальне провадження за фактом розкрадання колишніми високопосадовцями спільно з службовими особами підприємств оборонного комплексу бюджетних коштів при виконанні державного оборонного замовлення з виготовлення 152-мм боєприпасів для артилерійської системи “Гіацинт”. 

Крім того, згідно з повідомленням, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом незаконного використання бюджетних коштів при виготовленні 82-мм міномету “Верба” та розпочато досудове розслідування за фактом закупівлі бронемашин польської компанії Mista за завищеними цінами.

Проведення досудового розслідування доручено Національному антикорупційному бюро України.

Додамо, генеральний прокурор Руслан Рябошапка має намір перетворити Генеральну прокуратуру України на Офіс генпрокурора до 2020 року. 

Про це він повідомив на брифінгу в Києві.

«Щодо етапності: ми передбачаємо максимальний строк цієї реформи – це два роки, що передбачено законом, але ми хотіли би зробити це значно швидше», – заявив він. 

За словами Рябошапки, у найближчих планах – «до нового року завершити реформу в ГПУ, перетворивши її в Офіс генерального прокурора. Протягом першого кварталу, орієнтовно: зробити переатестацію у регіональних прокуратурах, і протягом ще чотирьох місяців: десь до 1 вересня завершити атестацію і в місцевих прокуратурах».

«Після того, коли ми будемо бачити кількість вакантних посад і наші потреби у кількісті прокурорів, ми зможемо провести добір нових прокурорів», – сказав Рябошапка.

Загалом Рябошапка розраховує впродовж двох років завершити реформування прокуратури.