Джо Байден під час перших переговорів з Володимиром Зеленським пообіцяв нашій країні підтримку в нинішній вкрай непростій для неї ситуації.

Як розповів в інтерв’ю LB.ua заступник голови Офісу президента Ігор Жовква, Байден запевнив, що Україна не залишиться наодинці перед лицем загрози російської масштабної військової інтервенції.

“Обговорили останнє загострення на Донбасі. Було отримано запевнення, що Сполучені Штати не залишать нашу країну наодинці”, – зазначив Жовква.

На початку бесіди Джо Байден запевнив свого українського колегу, що він готовий до вельми змістовної розмови. Відомо, що глави держав говорили про російську окупацію Криму і обговорювали можливу участь США в підготовці саміту Кримської платформи.

Ця розмова українського і американського лідерів стала однією з найбільш очікуваних політичних подій початку 2021 року.

І ось це подія відбулася, причому в найвигіднішому для України варіанті. Жовква підкреслив: головне з переговорів – це сигнал від США про те, що Вашингтон не дасть нікому безкарно нападати на Україну.

Але президенти все ж не встигли обговорити всі теми.

“Не всі теми лідери встигли обговорити. Наприклад, не вистачило часу для обговорення питань економічної взаємодії, але ці питання будуть обговорені в рамках подальших контактів. Адже президент Байден запевнив, що ця розмова точно не остання”, – сказав він.

Жовква вважає, що основний меседж Байдена в розмові із Зеленським – “США не дадуть нікому безкарно розв’язати руки для нових агресивних дій” в регіоні, де знаходиться Україна.

За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, розмова глав США і України тривала близько 50 хвилин. У Білому домі заявили, що Байден “підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям триваючої агресії Росії на Донбасі і в Криму”. Також співрозмовники обговорили реформи в Україні та боротьбу з пандемією коронавірусу.

Зеленський розповів, що обговорив з Байденом ситуацію на Донбасі і боротьбу з корупцією в Україні. Також, за словами Зеленського, він говорив з Байденом про участь США в Кримській платформі і “майбутній візит президента Байдена в Україну”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.