Європейський Союз поступово звільняється від залежності, що довго гальмувала політичні рішення попри агресивність президента РФ Владіміра Путіна.

Про це йдеться у статті високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепа Борреля “Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС”.

“До кінця 2022 року Євросоюз скоротить імпорт російської нафти на 90%. Ми також стрімко скорочуємо імпорт газу. Ймовірно, Владімір Путін вважав, що Європа не наважиться запровадити санкції через свою енергетичну залежність від РФ. Це – один з тих значних прорахунків, що їх припустився російський режим під час цього конфлікту”, – йдеться у статті.

Боррель визнав, що настільки швидка відмова від російських енергоносіїв створює серйозні труднощі для багатьох країн ЄС, а також для кількох секторів економіки.

“Але це та ціна, яку ми маємо заплатити за захист нашої демократії та міжнародного права, і ми вживаємо необхідних заходів, аби вирішити ці проблеми в дусі повної солідарності”, – наголосив він.

Раніше повідомлялось, що Європейський Союз розпочав роботу над наступним, сьомим пакетом санкцій, у межах якого зокрема може бути запроваджене ембарго на імпорт золота з Росії.

Про це в п’ятницю повідомило видання Bloomberg із посиланням на поінформованих співрозмовників.

Про те, що ЄС може запровадити ембарго на російське золото, говорилося і раніше, але про підготовку нового пакету санкцій ЗМІ поки не повідомляли.

Окрім санкцій проти золота з РФ, Брюссель працює переважно над механізмами протидії ухилянню вже існуючим санкціям та їхнього коректування, а також розширенню сфери дії чинних обмежень, передусім у сфері високих технологій та індивідуальних санкцій.

Так, ЄС разом із союзниками працює над шляхами визначення активів підсанкційних російських чиновників та олігархів, а деякі держави-члени намагаються вирішити проблему витрат на утримання замороженої дорогої нерухомості й транспортних засобів.

Окремі співрозмовники Bloomberg вказують, що до сьомого пакета санкцій ЄС проти Росії може увійти розблокування транзиту товарів з Росії до Калінінградської області, що призвело до чергової напруженості у відносинах між Москвою та Вільнюсом.

Водночас посли ЄС поки не обговорювали введення граничної ціни на російську нафту, що обговорювалося лідерами “Великої сімки” на останньому саміті в Німеччині. Немає підтримки й більш жорстким санкціям, до яких закликали окремі держави-члени – приміром, ембарго на російську нафту.

Нагадаємо, Британія, Сполучені Штати, Канада і Японія у рамках нових санкцій проти РФ заборонять імпорт золота з Росії.

Про це повідомили в комюніке уряду Британії.

У ньому зазначають, що це частина нових обмежень проти Росії за напад на Україну, які мають бути оголошені на саміті Групи семи.

“Ці заходи напряму вдарять по російських олігархах і “у серце” воєнної машини Путіна”, – заявив прем’єр Британії Борис Джонсон.

Зазначається, що золото складає вагому частку російського експорту, у 2021 році Росія заробила на ньому близько 15,5 млрд доларів.

“Значення золота для російської еліти особливо зросло останнім часом – олігархи квапляться купити злитки, щоб уникнути фінансових наслідків західних санкцій. Лондон є важливим світовим торговельним хабом, і британські санкції… будуть мати великий вплив на спроможність Путіна отримувати гроші. З огляду на центральну роль Лондона у міжнародній торгівлі золота та синхронізований крок США, Японії і Канади, цей захід буде мати глобальний ефект”, – зазначають у комюніке. 

Британські обмеження на російський імпорт тепер стосується обсягів загальною вартістю близько 16,5 млрд доларів, під персональні санкції потрапили понад 1000 осіб та понад сотня компаній.