На Заході лідери країн-союзниць шукають спосіб, як надати Україні вирішальну перевагу у боротьбі з Росією.

Зокрема, в США ведуться переговори про те, яке обладнання і яка зброя може допомогти українським військам “попередити” атаки російських військ, передає Sky News.

“У Конгресі і адміністрації є ряд американців, зацікавлених в тому, щоб поглянути на траєкторію конфлікту і визначити, що саме потрібно Україні, щоб надати їй вирішальну перевагу, не переходячи до наступу на Росію”, – цитується один з представників влади.

Він додав, що немає “червоних ліній” з приводу того, що можна постачати в Україну, оскільки російські ракети бомблять цивільну інфраструктуру.

У свою чергу, як уточнює видання Evening Standard, за даними одного з джерел, обговорення можуть в кінцевому підсумку призвести до постачання Україні сучасних винищувачів. Він уточнив, що в якості допомоги Україні розглядається “що завгодно”, але з умовою не здійснювати атаки по території РФ, крім тієї, яка безпосередньо залучена в бойові дії в Україні.

За його словами, мова може йти про постачання озброєння, яке б дозволило Україні здійснювати удари “на випередження” РФ, а не просто реагувати на російські атаки, наприклад, на ключові об’єкти інфраструктури. При цьому поставки Україні сучасних винищувачів розглядаються, але поки не обговорюється: “Багато що залежить від характеру російських атак і від того, де українці найбільше хочуть докласти свої зусилля”.