Президент Франції Емманюель Макрон у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним обговорив, серед іншого, посилення останнім часом напруженості на Донбасі й біля кордонів України, повідомили в Єлисейському палаці.

У перебігу розмови Макрон, зокрема, закликав Путіна здійснити сумлінне і тривале зниження напруженості з Україною, відвівши свої війська і важкі озброєння від кордону, чітко підтвердивши режим припинення вогню і поновивши вартий довіри діалог, мовиться в повідомленні.

Крім того, під час цієї розмови Макрон висловив серйозне занепокоєння станом здоров’я ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального і закликав Путіна дотримуватися основних прав людини.

Також, повідомили в Парижі, президент Франції висловив підтримку своєї країни її партнерам після недавньої серії вислань із Москви європейських дипломатів.

Президенти обговорили й ситуацію в Нагірному Карабасі й Лівії.

У Кремлі традиційно оприлюднили власну версію викладу цієї розмови з московської перспективи.

Зокрема, щодо України Путін, як мовиться в російському повідомленні, говорив про «внутрішньоукраїнський конфлікт», як Москва називає свою війну проти України, «провокаційні дії Києва, який цілеспрямовано загострює ситуацію на лінії контакту», і про необхідність «налагоджування прямого діалогу з Донецьком і Луганськом і правове оформлення особливого статусу Донбасу».