Вищий антикорупційний суд 12 серпня заарештував заступника міського голови Миколаєва Сергія Коренєва.

Посадовця підозрюють у причетності до заволодіння майже 27 мільйонів гривень на реконструкції Соборної площі в Миколаєві.

Відомо, що клопотання детектива Національного антикорупційного бюро суд задовольнив частково. Коренєв пробуде під вартою 60 діб, тобто до 8 жовтня включно. Суд визначив йому і розмір застави – 3,5 млн грн, пише Depo.ua із посиланням на Telegram-канал журналіста Олега Новікова.

Що відомо про справу Корнєва

Раніше прокурор САП Сергій Козачина розповів, що Коренєв був обізнаний про неналежність виконання робіт на Соборній площі в Миколаєві. Про це свідчить листування з абонентом “Алекс Фьодорович”, який, за даними органів правопорядку, є мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. Останній нібито надсилав Коренєву фотографії та відео проблем на Соборній площі, зокрема, засмічені стоки, через що площа перетворилася на басейн та погану покладену плитку. Це Коренєв обіцяв виправити.

Прокурор також розповідав, що виконання робіт з реконструкції було завищене на понад 200 тисяч гривень. А вартість деяких матеріалів – щонайменше вдвічі, а дещо – в чотири рази. Крім цього, Коренєв нібито спілкувався й з депутаткою Одеської міської ради Мариною Лозовенко, яка є директором фірми БВК “Пік-Буд”, що і виконувала роботи на площі.

Детективам не вдалося встановити, яку кількість грошей отримав віце-мер Миколаєва, оскільки вони передавалися в готівці. Коренєва затримали 10 серпня 2021 року.

Адвокати заперечували проти задоволення клопотання. На їхню думку, підозра Коренєву – необґрунтована.

Нагадаємо, ще у 2016 році у Миколаєві визначилися з переможцями конкурсу благоустрою площі Соборної. З семи проектів-фіналістів обрали три кращих. На реконструкцію Соборної площі виділили 10 млн грн. Однак через фінансові махінації вартість реконструкції виявилася значно більшою.