Німеччина відправить в Україну нові гаубиці вже найближчими тижнями. Разом з артилерією очікуються постачання РСЗВ. Про це в суботу, 18 червня заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен у ході телемарафону “UA Разом”.

За її словами, крім гаубиць, ЗСУ отримають реактивні системи HIMARS, які постачаються разом із Британією та США. HIMARS зараз збираються у Європі, а українські військові навчаються працювати з ними”, – розповіла посол.

Вона повідомила також, що найближчим часом до жовтня очікуються сучасні протибалістичні системи ППО, про які заявляв канцлер ФРН Олаф Шольц.

Наразі вони ще виготовляються, – уточнила посол Німеччини.

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що керівництво Німеччини має намір змінити пріоритетність постачання зброї Україні. Країні, що захищає свою територію від агресора сучасна зброя потрібна насамперед.

Німеччина також збирається поставити Україні три реактивні системи залпового вогню Mars II замість чотирьох, про які йшлося раніше. Про це повідомляє повідомляє Business Insider.

Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт збирається оголосити про відповідний план на зустрічі міністрів оборони ЄС у середу. Згідно з повідомленнями, німецькі ракетні установки зі складів Бундесверу мають бути передані Україні в серпні-вересні. Перед цим українські воїни мають пройти навчання користуванню ними.

Поставка трьох замість чотирьох реактивних систем залпового вогню частково пов’язана з нестачею боєприпасів. За словами інсайдерів, Німеччина не може виділити велику частину власних боєприпасів, оскільки відсутнє оновлення програмного забезпечення, яке анонсується на кінець року. 

За інформацією Business Insider, Німеччина поставить системи лише тому, що США хочуть поставити додаткові боєприпаси для Mars II. Зазначається, що менше половини систем Mars II в Німеччині в робочому стані, і їх більше не випускають. У червні в Україну з Німеччини мають надійти сім самохідних гаубиць, а з 30 липня – зенітні установки Gepard.

Нагадаємо, що Берлін раніше пообіцяв Києву майже €542 млн військової допомоги до 7 червня, але вже 19 червня та Німеччина доставила лише на 192 млн, тобто третину від обіцяного. Таким чином, вона зайняла четверте місце у рейтингу помічників, після США, Польщі та Великої Британії. Але фактичне надання цієї допомоги опустило ФРН на восьме місце – після Канади, Норвегії, Естонії та Латвії.

До прикладу, США пообіцяли найбільшу допомогу — €4,14 млрд  і виконали на €1,97 млрд, а це становить 48% від обіцяного. Беручи до уваги євро, американці допомогли приблизно вдесятеро більше, ніж німці.

Сполучені Штати оголосили раніше, що поставлять Україні сучасні реактивні системи залпового вогню для захисту від російського вторгнення. Україна пообіцяла не атакувати цілі на території Росії за допомогою американської артилерійської системи HIMARS. Про це повідомив Білий дім.

Президент України Володимир Зеленський додав, що Україна “не зацікавлена в Російській Федерації” та не веде війну на її території.

Знаю, що дехто з людей у Сполучених Штатах говорить, і люди в Білому домі говорять, що ми можемо використовувати їх (американську зброю. – Ред.) для нападу на Росію. Дивіться, ми не плануємо нападати на Росію, – наголосив президент України.

“Війна відбувається на нашій території. Вони (Росія. – Ред.) прийшли в нашу країну. Ми хочемо розблокувати наші міста. Для цього нам потрібне озброєння, яке може бити на відстані до 100 кілометрів”, – пояснив Зеленський.

Як і у випадку з американською системою, для німецьких ракетних установок також має бути забезпечено обмежену дальність дії, щоб Україна не могла атакувати російську територію.