Від початку 19-ї доби війни РФ проти України «стан, положення та характер дій сил оборони» – без суттєвих змін, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України.

«Збройними силами України завдано нищівних ударів по тиловій інфраструктурі (польових базах і складах) з метою порушення системи логістичного забезпечення ворога на тимчасово зайнятих окупантами територіях України. За попередню добу угрупованням Повітряних сил ЗСУ було уражено чотири літаки, три вертольоти та безпілотних літальних апарати (інформація щодо типу уточнюється). Окупаційні війська значних успіхів у веденні наступальної операції на всіх напрямках висування не мали. Основні зусилля окупантів були зосереджені на закріпленні та утриманні на раніше зайнятих рубежах», – йдеться в повідомленні.

Геннштаб відзначає непоодинокі випадки використання російськими військовими цивільної інфраструктури, зокрема і релігійних об’єктів для обладнання вогневих позицій, розміщення озброєння та військової техніки.

«Морально-психологічний стан противника залишається на низькому рівні, що призводить до відмов військовослужбовців ЗС РФ виконувати накази командування. За наявною інформацією, на території РФ в місті Бєлгород розміщено військовий табір Бєлгородської військової комендатури. У таборі утримуються російські військовослужбовці, які після лікування виписані зі шпиталів та чекають відправки у підрозділи. Також у зазначеному таборі перебувають військовослужбовці ЗС РФ, що відмовляються від участі у бойових діях, з ними проводяться заходи досудового дізнання. Щодо готовності збройних сил Республіки Білорусь до ведення війни з Україні. За заявою одного з високопосадовців сил спеціальних операцій Республіки Білорусь, спецпризначенці збройних сил РБ брати участі у війні з Україною не будуть», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, весь світ визнає дії збоку рф недопустимими й терористичними. Наразі ж правоохоронці розслідують понад 1 700 кримінальних проваджень про воєнні злочини російських військ в Україні. Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова увечері 12 березня.

«Прокуратура фіксує кожен воєнний злочин РФ на нашій землі – наразі розслідується вже 1 717 кримінальних проваджень. Також збираємо докази російської агресії»,– повідомила Венедіктова.

Вона закликала тих, хто став свідком чи жертвою воєнного злочину та має фото чи відеодокази, надавати їх правоохоронцям.