“В умовах санкцій виробники російських ракет розраховували в перші місяці війни на свої запаси, але запаси почали вичерпуватися, і тепер єдина надія — контрабанда”.

Про це повідомляє Олександр Коваленко.

Він зазначає, що парадокс у тому, що це твердження одночасно доречне й недоречне. І щоб зрозуміти цей парадокс, слід розрізняти два типи ракетного озброєння російських окупаційних військ: поновлюваний і не поновлюваний.

Відновлювані ракети — це ракетне озброєння, яке Росія може виробляти, але в неї з цим виникають певні проблеми. Зокрема через відсутність іноземних комплектуючих. Так, наприклад, Росія взагалі не може зараз виробляти ракети Х-47М “Кинжал”, оскільки в їхньому складі — понад 130 іноземних комплектуючих, переважно електроніка.

«Зі свого боку, Росія може виробляти крилаті ракети “Калібр”, Х-101, Х-59, але вони також у своєму складі мають значну кількість іноземних комплектуючих, особливо мікросхем», – додає Коваленко.

В умовах санкцій виробники ракет розраховували в перші місяці війни на свої запаси, але запаси почали вичерпуватися, і тепер єдина надія — контрабанда.

Контрабандні поставки рідкісні та не забезпечують виробництво необхідною кількістю запчастин і мікросхем. Згідно з наявною інформацією, сполучною ланкою в цій контрабанді є Таджикистан. Тобто Росія може виробляти вищезгадані ракети, але з паузами у виробництві та штучно.

Тобто, обстрілювати Україну Росія зараз може не сотнею ракет щодня й по 2-3 тисячі за місяць, а кількома десятками приблизно раз на 2-3 місяці та поштучно періодично.