Колишній голова Державної податкової служби Сергій Верланов повідомлений про підозру у зловживанні владою і службовим становищем.

Про це повідомили в прес-службі Офісу Генеральної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що колишній голова ДПС незаконно скасував податкове повідомлення-рішення на суму 2 млрд 246 млн грн.

«Цим документом Офісом великих платників податків ДПС України було донарахованоарентна плата за користування надрами одного з найбільших металургійних комбінатів країни. Таким чином, бюджет України недоотримав зазначену суму несплачених податків », – йдеться в повідомленні.

Сергій Верланов вважає політично мотивованим підозру прокуратури.

«На жаль, в Офісі генпрокурора не прислухалися до голосу здорового глузду і підписали завідомо необгрунтовану і політично мотивовану підозру, що пов’язана зі справою «АрселорМіттал», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

«Звинувачення щодо мене абсолютно безпідставні і є черговим прикладом юридичного трешу, що я незабаром доведу», – додав Верланов.

А ось тг-канал “Легітимний” пише, що екс-глава Податкової Сергій Верланов виїхав з України прямо перед тим, як йому повинні були вручити підозрау

“Як пояснює джерело, Верланову «злили» інформацію, щоб він поїхав «відсидівся» поки адвокати і «рішали», «розвалять» справу.

Готували «показове» затримання Верланова, воно повинно було статися відразу, як Зеленський зачитав своє перше запитання, яке стосувалося посадки корупціонерів на довічний термін. Але стався витік інформації.

Джерело доповнює, що Верланов все одно вийшов би в листопаді під заставу, так було обумовлено, але це була б вже інша історія.

Відомо, що справи йдуть і по екс-Голові Митниці. Макса Нефедова зараз не чіпають, він пішов в політику і є 1-м номером списку партії Голос до Київради, а тому «невигідний» навіть для інформаційного хайпу.

Також відомо, що Верланов не просто поїхав за кордон, а поїхав заручиться підтримкою у західних лобістів.

Верланова підозрюють в недоотримання бюджетом понад 2 млрд грн. Кажуть він «допоміг» металургійному комбінату «АрселорМіттал» Кривий Ріг. Підозрюють його за ч. 2 ст. 364 КК України “, – йдеться в повідомленні каналу.