Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що повний локдаун в Україні можливий в разі колапсу медичної системи.

А нині, визнає глава МОЗ, до цього і йде, адже кількість ліжко-місць у медустановах вичерпується. Про це він сказав ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

Введення будь-яких обмежень міністр назвав просто життєвою необхідністю для країни в реаліях пандемії.

“Зважаючи на сьогоднішню динаміку, ми можемо говорити, що критична завантаженість – це від 25 до 30 тисяч нових заражень на добу. У такому випадку завантаженість нашої медичної системи може бути близькою до 80%, а це вже серйозна цифра”, – пояснив він.

Глава МОЗ додав, що складна ситуація з місцями для пацієнтів із COVID-19 спостерігається у лікарнях трьох регіонів – Києві, Одесі та на Харківщині. Загалом же, за його словами, в країні зайнято вже 52% таких ліжко-місць.

Нагадаємо: на тлі погіршення ситуації з коронавірусом у світі деякі країни ухвалили рішення ввести повторний локдаун, щоб зупинити швидке зростання захворюваності – розглядається цей варіант і в Україні.

До слова, народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Василь Мокан сказав, що уряд введе повний локдаун в Україні, якщо інші заходи не допоможуть зупинити зростання захворюваності на COVID-19.

А позаштатний радник глави Офісу президента, ексмністр економіки Тимофій Милованов заявив, що на різдвяні свята в Україні потрібно ввести ще жорсткіші карантинні обмеження для боротьби з пандемією коронавірусу. Вони, зокрема, повинні тривати не менше трьох-чотирьох тижнів.