Загарбники посилюють атаки навколо Сіверська: в ISW назвали чому це відбувається. Російські окупаційні війська планують змінити пріоритет наступу на північному сході Донецької області. Зокрема, ворожа армія посилює атаки навколо міста Сіверськ.

Загарбники обрали нову тактику, щоб відвернути увагу від контрнаступальних дій України на півдні країни. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.

Раніше окупанти згорнули наступальні дії на схід від Сіверська та проводили обмежені наземні атаки, які супроводжувалися значними артилерійськими обстрілами прилеглих населених пунктів. Проте з 11 серпня російські воєнні злочинці змінили тактику.

Окупанти збільшили кількість обмежених наземних атак у районі Сіверська. За інформацією військових аналітиків, ці удари разом з ударами, що продовжуються в напрямку Бахмута, можуть бути спробою відірвати українську техніку та особовий склад на лінію Бахмут – Сіверськ на північному сході Донецької області.

Основна мета військ РФ полягає в тому, щоб відвернути увагу Збройних сил України від критичних районів на півдні, де ЗСУ проводять ефективні контратаки та, можливо, створюють умови для переходу до контрнаступу.

“Російські сили можуть сподіватися змістити як тактичний, так і риторичний фокус із півдня, щоб зменшити тиск на власні операції вздовж південної осі”, – повідомили в ISW.